Ocena kierowcy - Mitsubishi ASX I SUV

Łukasz, 5 lat temu
Silnik 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Rok produkcji 2010
Mitsubishi ASX I SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Całe auto bardzo mnie zaskoczyło i to pozytywnie. Od zawsze jeździłem autami zza Odry ale ta zmiana wyszła mi na dobre. Szczerze polecam.
Jestem pod ogromnym wrażeniem tego auta. Nigdy nie brałem pod uwagę auta z Japonii a na pewno nie Mitsubishi, jednak ten model zmienił moje podejście do motoryzacji.
Silnik 1,6 daj sobie radę, na niemieckiej autostradzie rozpędza auto do 210 czyli więcej niż podaję katalog. Niemniej jednak 2.0 to powinno być minimum. Sprawdzona konstrukcja wymaga jedynie okresowych przeglądów. Olej paski świece, jak w każdym innym aucie.
Zaskoczenie, skrzynia precyzyjna jak w autach produkcji niemieckiej. Porównując do Toyoty Avensis nad którą również się wahałemto to tam miałem uczucie, mieszania łyżką w kiślu.
Dosyć komfortowe jednak głośno pracuje. Zaletą jest ewentualny niski koszt naprawy. Tu nie wymieniamy całych wahaczu jak w niektórych modelach VW.
Jak to w Japońskich, coś tak korozją próbuje ale my się nie dajemy.
Dobra widoczność w przód i na boki, ogromne lusterka boczne, w obserwacji tyłu pomaga kamera cofania montowana na dodatkowe zamówienia w ASO.
Dla mnie idealnie. Nie za dużo guzików i guziczków, a te które są znalazły się w odpowiednich miejscach.
Grzeje i chłodzi. Brakuje nawiewu na tylną kanapę.
Jestem przeciętnego wzrostu i nie narzekam na brak miejsca ani osoby siedzące za mną.
Mały silniczek i za to dość głośny. Karoseria o kształtach cegły również nie jest sprzymierzeńcem ciszy ale coś za coś. To przecież nie duży SUV.
Mało pali, nie psuje się, a filtry i klocki są tanie.
Jest ok. To nie jest auto klasy premium ale bardzo dobrze zbalansowane pomiędzy ceną i jakością.
Jak na razie nic. Ostatnio byłem wezwany do ASO na akcję przywoławczą. Wgranie nowego softu, wymiana mechanizmu wycieraczek. Po wizycie mniej pali. A wycieraczki działają. Przedtem z resztą też działały. Ale to miłe, że pamiętają o kliencie.
Jak na razie nic. Silnik to sprawdzona konstrukcja, zawieszenie proste. Tu nie ma co się zepsuć.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MIVEC 117KM 86kW [l/100km]

7,7