Ocena kierowcy - Mitsubishi ASX I SUV

Lech, 13 lat temu
Silnik 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2010
Mitsubishi ASX I SUV 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Wszystko super, gdyby nie to bujanie, ale to moja subiektywna ocena.
Zaliczyłem jedynie jazdę próbną. Na co dzień jeżdżę VW GOLF V 1,9 TDI 105 KM. Moja ocena ASX-a jest komparatystyczna względem GOLFa. ASX na plus, że nie ma \"turbo dziury\". Jednak do 2 tys obrotów zachowuje się jak wół. W miarę wzrostu obrotów auto startuje jak wyścigówka, powyżej 4 tys \"fruwa\" :-).
Świetnie zestopniowana, nie haczy, dobrze dobrane przełożenia
Taki sobie. Chyba największy mankament auta. Specjalnie wybrałem drogę dziurami (w Polsce niestety takich nie trzeba długo szukać). Były na niej też tzw. \"śpiący policjanci\". Na pierwszego wjechałem przy 50km/h i tu zdziwienie łomot i auto podskoczyło, mój 4-leni golf nawet by tego nie poczuł. ASX jest znacznie twardszy od golfa. Nie mogłem odmówić sobie przyjemności wyprzedzenia jakiegoś samochodu. Wąska dróżka, jechałem w kolumnie ok. 80 km/h, wcisnąłem \"gaz\" auto zerwało z kopyta i tu znowu zaskoczenie, lekko bujnęło w lewo, zakołysało ASX na boki, potem skręt w prawo i ostre hamowanie przed maską wyprzedzonego i bujanie jakby mniejsze. Pod tym względem mój golf jest o wiele stabilniejszy i pewniejszy, a nie mam lekkiej nogi. Być może wynika to z faktu że ASX ma dwa razy większy prześwit od golfa.
Rewelacja, siedzi się jak sołtys, wysoko, najedzony i za nic nie odpowiada.
Co ciekawe ASX w podstawowej wersji z dieslem jest tańszy od Golfa VI 2,0TDI. Moim zdaniem silnik ASX jest lepszy od golfa ze względu na zmienne fazy rozrządu, poza tym ma 150KM a nie jak golf 140KM. Poza tym ASX jest większym autem (bagażnik 430 litrów, a w golfie 350). Spalanie jest porównywalne z golfem.
Ciche i efektywne
Idealne dla ludzi \"typowych\". Wielkoludy też nie powinni narzekać.
Wewnątrz nie słychać silnika. Na zewnątrz przyjemny pomruk diesla - choć być może to opinia subiektywna bo jestem fanem diesli.
Przejechałem ok 10 km na zimnym silniku po mieście nie przejmując się zbytnio przepisami ruchu drogowego, które nota bene moim zdaniem w wielu przypadkach są bez sensu. Na początku komputer wskazywał średnio 12 l/100km, w miarę rozgrzewania się silnika średnia sukcesywnie spadał. Pod koniec testu komputer wskazywał 7 l/100 km. W moim golfie przy identycznych warunkach na początku pewnie też wskazywałby podobne zużycie. Ale po przejechaniu ok. 3 km, średnia nie przekracza 5,5 l/100 km. Wydaje mi się, że średnie realne zużycie paliwa w ASX kształtuje się na poziomie 7 l/100 km.
podczas 10 km jazdy nic się nie wydarzyło :-)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW [l/100km]

Usterki Mitsubishi ASX I