Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt II

smmpg@wp.pl, 20 lat temu
Silnik 1.2 EL,GL 60KM 44kW
Rok produkcji 1987
Mitsubishi Colt II 1.2 EL,GL 60KM 44kW 1986-1988 - Oceń swoje auto
Ogolnie auto jest bardzo mobilne.Zwiedzilem nim Alpy,Niemcy i zachaczyle o Francje (w 4 osoby). Przeszkadza maly bagaznik, no i przy takim obciazeniu, nie jest on juz mistrzem sprintu (przy tej pojemnosci, nigdy nie bedzie:) ) Przy pelnym obciazeniu, rozpedza sie do stosunkowo zwawo do 120, potem juz trzeba poczekac.Predkosc max.to 145 km/h i tyle udaje sie osiagnac w 3-4 osoby. Tylko z kierowcą doszedlem na niemieckiej autostradzie do 160, ale trwa to wieczność.... Przewaznie opisuje jego zalety, więc czas na wady: Rdzewiejące tylne blotniki.Wystepuja model mocno zjedzone przez rdze, jak i takie ktore sie trzymaja calkiem nizle.Blacharce dalbym 3 - trzeba o nie dbac. Podwozie jest pokryte warstwa kataloficzna i teoretycznie nie powinno rdzewiec, ale w wyniku jakiegos bledu technologicznego potrafi mocno rdzewiec na na zgrzewie z progiem (oczyscic i zakonserwowac wnetrze progow i po klopocie - o ile jest co zakonserwowac ;-) ). Jesli jestes zainteresowany tym modelem, to napisz do mnie, w wolnej chwili Ci odpiszę.
Niezaleznie czy silnik jest zimny, czy gorący-zawsze te same obroty (gaźnik!!!).Pochwała za automatykę.
Mimo przebiegu skrzynia sprawuje się idealnie.Jedynkę mogę wrzucić bez problemu nawet przy 20 km/h
Bardzo sztywny i pewny w prowadzeniu.Slabo przechyla sie na boki w zakrecie,przez co mozna przecholowac.Ciekawostką w moim egzemplarzu jest to, ze przy ostrych zakrętach, potrafi przestawac reagować, na głębsze skręcenie kierownicy(poślizg).Oczywiście mowa o większych prędkościach.Mysle, ze jest spowodowane moimi slabymi oponami
Tym autem, naprawde sie swietnie manewruje.Duza przeszklona powierzchnia,bardzo male martwe strefy.
Wszystko poukladane na swoim miejscu.Tylko 4,ze wzgledu dosyc kosmiczny wyglad deski (nie mialem gdzie tego zaakcentowac)
Uchylne tylne szyby,4 biegi wentylatora,swietne ogrzewanie.Jak jeszcze bez pasazerow z tylu, to nie musze uzywac ogrzewania tylnej szyby-momentalnie sie oczyszcza od przedniego nawiewu,nawet podczas deszczu.Zwróć uwagę, jak wygląda model z 87roku (ostatnie stare nadwozie)
Z przodu- bardzo dobrze (mam 178cm wzrostu), z tylu dobrze, dla 2 osob. Bagaznik-malutki,cale szczescie ze kanapa jest dzielona niesymetrycznie.
Jak na swoją klasę, to jest do przyjęcia.Po miescie cichutko, ale na trasie male 1,2litra, staje sie halasliwe po przekroczeniu 120km/h.Sam sie tym zajalem i je dodatkowo wygluszylem na wlasna reke-teraz jest tak jak lubie :)
Hmm... 1.2litra, jest troche za slabe jak na wage tego auta. Zuzycie etyliny miasto/90/120:8.5-9l/6,5-7/7-8. LPG misto/90/120:10l/8l/9-10l. Swoja droga, zastanawiajace jest zuzycie gazu...
Nie będę się chwalił za ile je kupiłem,ale cena była śmiesznie niska, zaś służy mi wiernie :)
Nie zbyt dobrze dzialajacy przerywacz pracy wycieraczek.Jest to jedyna wada, ale dla mnie bardfzo uciazliwa, stąd tak niska ocena...
Powaznych usterek jeszcze nie mialem,zawieszenie pracuje swietnie,przekladnie kierownicza ma luz fabryczny, silnik pomimo przebiegu ma nominalne cisnienie sprężania!Swiece zaplonowe czysciutkie nawet po 25 tysiacach.
Mitsubishi Colt II