Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt IV

Silnik 1.3 GLi 12V 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Mitsubishi Colt IV 1.3 GLi 12V 75KM 55kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : przyśpieszenie i zwinność
Silnik : cieknąca olej spod głowicy, pomogło przeczyszczenie odmy i nowe szpilki
Zawieszenie : wymiana tylnych amortyzatorów
Przeniesienie napędu : wymiana sprzęgła
jak na pierwsze auto świetne, wspaniałe przyśpieszenie, jednak z większym silnikiem jest dużo lepsze, a spalanie prawie takie samo
powyżej 3000 obrotów przyśpieszenie jest zadowalające, jednak przy takich obrotach potrafi spalić trochę więcej. silnik zbiera się ładnie nawet od 1500 obrotów
denerwuje mnie krótkie przełożenie, w mieście trzeba wachlować biegami, ale dla innych to może być plus, auto przyśpiesza już od 1500 obrótów bez żadnych szarpnięć
na łukach nawet do 90 stopni, nie straszna mu szybsza jazda, trzeba mieć tylko lepsze opony :)
trochę się pojeździ i już odruchowo się wie którędy patrzeć żeby zobaczyć wszystko :)
wszystko pod ręką, dużym plusem jest krótki skok drążka skrzyni biegów, jednak minusem jest podłokietnik, usytuowany tak, że nie da się z niego korzystać :)
polecam model z klimatyzacją, szybko się nagrzewa
z przodu wystarczająco, z tyłu nie wiem, ostatnio zrobiłem 1000km w 4 osoby i pasażerowie bardzo nie narzekali
mogło by być lepiej, przy obrotach 3000-4000 jest trochę głośno
do 5l trasie można zejść bez problemu
zależy za ile kupisz
na razie nie spostrzegłem jakichś usterek , może po za klapką podłokietnika, ale trochę inwencji i jest zrobiony doskonale
chodzą legendy o padającej uszczelce pod głowicą, owszem może to i prawda, może i mnie to spotkało, musiałem wymieniać, jednak z biegiem czasu stwierdzam że to chyba odma, wystarczy przeczyścić i uszczelka nie będzie musiała przepuszczać

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 GLi 12V 75KM 55kW [l/100km]

6,1