Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt IV

Marc, 9 lat temu
Silnik 1.3 GLi 12V 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Mitsubishi Colt IV 1.3 GLi 12V 75KM 55kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Proste zawieszenie, a zapewnia takie super właściwości jezdne - trzyma się na zakrętach bardzo dobrze. Można objechać mocniejsze auta po zakrętach bezproblemowo.
Karoseria : rdza atakuje blachę, lecz to normalne w tak wiekowym aucie
Auto niezawodne, dynamiczne, ekonomiczne o dobrych właściwościach jezdnych (dot. zawieszenia)
Silnik wytrzymały, lubi wysokie obroty. Oceniam bardzo dobrze, jego parametry odpowiadają rywalom europejskim o poj. 1.6-1.8 (np. Astra GT 1.8 przy 90 KM).
Jest super, precyzyjnie wchodzą biegi, także wsteczny (żadnego problemu). Odpowiadają mi krótkie przełożenia lewarka. Na 3 biegu duża elastyczność (od 30 do 125 km/h).
Twarde zawieszenie, super trzyma na zakrętach. Układ kierowniczy reaguje na najmniejszy ruch kierownicą. To najlepsza właściwość colta.
Nie mam problemów z widocznością podczas jazdy, czy parkowania.
Nie mam zastrzeżeń. OK
Ok
Z przodu sporo miejsca dla kierowcy i pasażera nie tylko na nogi, ale także na bokach. Z tyłu gorzej. Lecz ja jeżdżę w 2 osoby.
Głośno. Nie wiem dlaczego - mocno szumi. Można się przyzwyczaić. Twarde zawieszenie generuje większą akustykę na naszych dziurawych drogach.
Oprócz podstawowych wymian nic się nie psuje wiec koszty eksploatacji są niskie. Części są tanie, ich wymiana we własnym zakresie (prostota konstrukcji to zaleta). TANIO
Kupiłem auto za 1600, porobiłem podstawowe wymiany, wszystko na 100% sprawne. Auto jeździ i jeździ bez problemowo, więc ocena DOSKONALE, technologia Japońca nie do zdarcia.
Brak usterek. Robię tylko wymianę oleju, filtrów, świec itp. Zawsze mogę na niego liczyć.
BRAK USTEREK. JEST NIEZAWODNY.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 GLi 12V 75KM 55kW [l/100km]

5,7