Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt IV

Rok produkcji 1995
Mitsubishi Colt IV 1.6 90KM 66kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Grrr....
Zawieszenie : Spawanie nigomatem tylnych podłużnic
Mam Colta z grudnia 1995, model 1996. W całokształcie ma u mnie 4,5. Gdyby nie to że mój model byl "chory" i musiałam go "leczyć", opinia byłaby doskonała.
Silnik pracuje bez zarzutu. Jest szybki i dynamiczny, choć wydaje się nazbyt głośny na "5". Ciekawą rzeczą którą zdążyłam zauważyć w moim Colcie jest fakt, że na zimnym silniku jeździ szybciej i dynamiczniej, a po rozgrzaniu dusi się i kaszle, ma większe problemy z energicznym ruszaniem. Co to za usterka?-jeszcze do tego nie doszłam..
Problem ze wstecznym - nieraz trzeba wbić ze dwa razy. Jak pisałam wyżej, biegi na zimnym Colcie chodzą jak po maśle, po dłuższej jeździe (tym bardziej po godzinnym staniu w korkach) ma problemy z jedynką.
Szeroki skręt kół! Tam gdzie innym (podobnym gabarytowo) zawrócisz na pełnym skręcie kół, Coltem musisz na trzy. Generalnie dobrze się trzyma jezdni. Nie zapominajmy jak ważną rolę odgrywają opony (ja mam Yokohama-są świetne!)
Jest ok. Mój chłopak mówi że lusterka strasznie oddalają (ja nie mam porównanie niestety)
Wszystko pod kontrolą. Dużo ciekawych schowków
Problem z parowaniem szyb podczas deszczu, trudno z tym sobie poradzić. Generalnie szybko się nagrzewa i ze względu na małe auto długo trzyma ciepło.
Dla kierowcy doskonała, dla pasażera z boku również, gorzej z tyłu, ale to nie limuzyna!
Słabe. Silnik warczy (choć byłoby dziwne gdyby nie warczał 90-konny japoński potwór), opony szumią, więc radio w trasie trzeba nastawić na większe decybele.
Niestety ten smok dużo pije. W jeździe mieszanej (codziennie dojeżdżam do pracy za miastem) spala prawie 9 litrów! Jeśli chodzi o części zamienne (nie stosuję oryginalnych) nie ma tragedii. Ponieważ wadą mojego Colta jest "zgniłe" nadwozie, wydałam już fortunę na wzmocnienie zawieszenia.
Całkiem porządne auto za niedużą kasę.
Z drobiazgów wymienię wlew paliwa który w pojedynkę nie da się otworzyć! Żeby zatankować potrzebujesz dwie osoby: ty napinasz linkę, on otwiera.
Zgniłe podwozie: wzmacnianie tylnych podłużnic (koszt? lepiej zapomnieć!)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 90KM 66kW [l/100km]

8,3