Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt IV

jw20@poczta.onet.pl, 13 lat temu
Silnik 1.8 GTi 140KM 103kW
Rok produkcji 1992
Mitsubishi Colt IV 1.8 GTi 140KM 103kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Po wersji z silnikiem 1,3 przesiadka na GTI 1,8 sprawiła że czułem się jakby mi ktoś rakietę do tyłka przyczepił.
Karoseria : rdza - wina kiepskiego blacharza
Układ elektryczny : zwarcie w szyberdachu
Inne
Japońska precyzja cudowna w obsłudze. Szalałem tym samochodem trzy lata i on to kocha. Polecam to auto kierowcom takim jak ja, chcącym jeździć bardzo szybko i agresywnie, ale nie mającym żadnego doświadczenia w jeździe sportowej. Niska waga (900kg) + 140 KM to mówi samo za siebie. Od pół roku szukam jego następcy który będzie tak samo jeździł i troszkę lepiej wyglądał. Wszystko wskazuje na to że będę musiał wydać kilkakrotnie więcej pieniędzy niż na colta.
Uważam że to bardzo udana jednostka. Choć to wysokoobrotowa zabawka, która poniżej 3 tyś nie chce z nami rozmawiać. Później jednak to czysty śpiew.
Nie spotkałem drugiej równie wspaniałej konstrukcji. Nawet w samochodach kilkanaście lat młodszych.
Trudno mi się wypowiedzieć, nie wiem czy zawieszenie ma którym jeździłem było seryjne, czy to późniejsza modyfikacja.
Większość coltów z tego okresu ma do wymiany mechanizmy wycieraczek. Bez tego zabiegu widoczność może być fatalna.
Wszystko na dość wysokim poziomie jak na owe czasy. Utwardzone, obniżone zawieszenie oraz mocny silnik sprawiają że płaskie siedzenia nie mają racji bytu.
dmucha i chucha. Brak klimatyzacji.
To nie duży samochód, ale nie można narzekać.
Tego silnika miło się słucha. Innym polecam radio. Tłumik sportowy z którym dostałem samochód wymieniłem na oryginalny.
autostrada 120 km/h - 7-8 litrów trasa + częste wyprzedzanie 8-12 litrów autostrada 220 - 240 kw/h - 25 - 30 litrów miasto - 8-10 litrów z górki na luzie - 0 litrów Tym naprawdę trudno jechać powoli. Mnóstwo niezłej jakości zamienników, mała awaryjność i zdolny, niedrogi mechanik to przepis na szczęśliwe życie.
Nie ma lepszego wyboru w tej klasie. Nie wiem skąd się wzięła legenda Golfa GTI i wielu innych samochodów. W cenie 4-7 tyś to dla mnie lider.
siadł szyberdach, wycieraczki, podgrzewanie lusterek, podnoszenie szyb, itd, itp. To 20 letni samochód mocno eksploatowany. Skłamałbym gdybym go uznał za awaryjnego.
Nie powiem że ideał, bo właśnie posypał mu się silnik. Stało się to jednak po długim czasie i ekstremalnej eksploatacji. Żaden z moich 4 poprzednich samochodów mechanicznie nie wytrzymał nawet 1/4 tego co colt IV 1,8 GTI

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 GTi 140KM 103kW [l/100km]

15,0