Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt V

TheCat, 4 lata temu
Silnik 1.6 i 16V GLS 103KM 76kW
Rok produkcji 2003
Mitsubishi Colt V 1.6 i 16V GLS 103KM 76kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Wytrzymały jednak mało możliwości zwiększania mocy. Bez awaryjny, daje rade troszkę się pościgać :)
Inne : Brak no chyba że kuny, które bardzo lubiły odwiedzać cieplutki silnik zimą, zabudowałem blachami kable zapłonowe:)
Wczesniej miałem 1.3, teraz było mnie już stać na zadbaną wersje i znalazłem w końcu odpowiedniego 1.6 z końcówki produkcji. Po prostu pasujemy do siebie:)
Nie bierze ani kropli oleju, nawet syntetycznego, i mimo instalacji LPG. Jako ciekawostkę podam, że LPG ma blisko 110 oktanów i wcale nie niszczy silnika. Nie ma straty mocy ani jego wzrostu, ponieważ zapłon jest ustawiony na 95 oktan. Piękny dźwięk, niezbyt głośny nawet przy maksymalnych obrotach.
Bardzo precyzyjna i pięknie cicho klika przy zmianie przełożeń. Biegi wskakują same i można je całkiem szybko zmieniać. Mały minus za wsteczny, gdzie trzeba czasem 2 razy wcisnąć sprzęgło gdy jest zimny. Jest hydrauliczne.
Mam wrażenie, że nieco za bardzo wychyla na zakrętach, czuć dziury, no cóż małe kółka, ale za to jest również bardzo precyzyjny i szybko reaguje na zmiany kierownicy.
Konserwacja to podstawa, a gdzieś widziałem informacje, że ma ocynk. Mój egzemplarz miał 2 miejsca szpachlowane i tylko tam pojawiła się ruda, jeśli chodzi o nadwozie. Tam gdzie nie był dotknięty nie ma mowy o gramie rdzy. Może dlatego, że jeszcze stosunkowo mlody.
Wszystko pięknie widać, duże lusterka.
Długo jeżdżę Coltami tego modelu, więc znam go na pamięć, ale wszystko jest pod ręką.
Super mocna klima, 3 rok bez nabijania i nadal schodzi w nawiewie do 6 stopni. W zimie szybko grzeje, nawet bardzo.
Przód super, tył gorzej no ale widać, że to nie miało być duże auto :)
Wieje od drzwi, spore szpary, grube uszczelki i przy większej prędkości wieje
Tylko przy LPG :D
Są bardzo tanie, ale ciężko znaleźć w dobrym stanie, jednak gdy się już go znajdzie to czuć, że nie oddałoby się go w życiu za takie pieniądze jak się kupiło.
Prawie same eksploatacyjne części wymieniane
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V GLS 103KM 76kW [l/100km]