Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt VI Hatchback

Pyrgus, 4 lata temu
Silnik 1.1 i 12 V CZ3 75KM 55kW
Rok produkcji 2007
Mitsubishi Colt VI Hatchback 1.1 i 12 V CZ3 75KM 55kW od 2005 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo przestronne wnętrze.
Silnik : Zgrzytający wsteczny, gdy samochód nie jest nagrzany.
Jeżdżę tym samochodem od blisko 3 lat. Jest to mój pierwszy samochód. Nie miałem z tym samochodem nigdy większych problemów, do serwisu jeździłem tylko w sprawie bieżącej eksploatacji. Moja wersja ma silnik 1.1 75 KM. Do jeżdżenia na co dzień w zupełności wystarcza; natomiast na autostradzie czuć brak mocy (ale ja i tak do autostrady mam daleko :) ). Przy dużych prędkościach (od 120-130 km/h w środku robi się dosyć głośno). Co nie zmienia faktu, że przejechałem tym samochodem tysiące kilometrów po całej Polsce i nigdy nie miałem problemów. Mogą wystąpić problemy ze skrzynią biegów, a konkretnie z wrzucaniem wstecznego, co polega na tym, że wsteczny zgrzyta, w szczególności, gdy samochód nie jest rozgrzany. Gdy jest zimno - ciężko wchodzi bieg 1, dopóki samochód się nie rozgrzeje. Jednak da się z tym żyć. Samochód był oglądany przez dwóch mechaników i żaden z nich nie stwierdził, aby sprzęgło działało nieprawidłowo. Po prostu chyba tak w tym samochodzie już tak jest. Zalety: bardzo dużo miejsca w środku (także na tylnej kanapie), przesuwana tylna kanapa, bardzo dobre wspomaganie kierownicy, klimatyzacja półautomatyczna, nie pali dużo. Wady: zgrzytający wsteczny gdy samochód jest zimny (radzę sobie z tym w ten sposób, że wrzucam wsteczny przez 4. bieg). Wadą jest też niezbyt dobra widoczność z przodu po skosie.
Na co dzień ok, mocy brakuje na autostradzie.
Ogólnie w porządku, natomiast 1. bieg wchodzi ciężko, gdy jest zimno. Ponadto, gdy samochód nie jest nagrzany, wsteczny może zgrzytać przy wrzucaniu.
Ogólnie jest dobrze, natomiast jest zła widoczność z przodu po skosie.
Bardzo dużo miejsca z przodu i z tyłu.
Przy dużych prędkościach (od 120 km/godz.) w środku robi się głośno.
Dotychczas nie miałem większych problemów.
Do tej pory nie miałem większych problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 i 12 V CZ3 75KM 55kW [l/100km]

6,7