Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt VI Hatchback

Grzesiek-Kraków, 13 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 2008
Mitsubishi Colt VI Hatchback 1.3 i 16V 95KM 70kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Inne : POZYTYWY:Ekstra silnik,duża przestrzeń dla kierowcy i pasażerów,spory bagażnik,bardzo fajna jakość odtwarzania muzy. NEGATYWY:Wymiana żarówki w przednim reflektorze...przez nadkole!!Paranoja nikomu nie życzę wymieniać np.w deszczu lub na mrozie
Zawieszenie : Podczas mrozów na sporych dziurach skrzypiało
Inne : Skrzypienie plastikowych części w środku-występowało przy mrozach
Układ hamulcowy : Raczej kiepskie tarcze wymiana już po 40000 km.
Nie wiem co wyjdzie z ocen tu w skali 1-5 daję 4,2
Na wstępie muszę napisać,że to moja 3 lub 4 ocena tego auta. SILNIK bez zastrzeżeń mocny i zrywny (potrafi przyspieszyć nawet przy 120 pod górę,moc daje bezpieczne wyprzedzanie, myślę,że cichy nikt nie narzekał choć słyszałem opinię,iż są bardziej ciche auta w tej klasie(np Toyota Yaris)
Czasem trzeba przesprzęglić przy wstecznym,czasem zgrzytnie da się jednak wytrzymać.Jedynka powinna wchodzić trochę lepiej pozostałe biegi jak masełko.
Idealnie trzyma się drogi idzie jak\"po torach\"niemal przyklejony do nawierzchni.Nie za twardy,nie za miękki mnie pasuje idealni.
Niestety musisz być b. skoncentrowany!!!UWAGA jest martwe pole(w prawo-przód)za słupkiem potrafi się schować niemałe auto CAŁKOWICIE!!(czego doświdczyłem na własnej skórze powodując na szczęście małą stłuczkę-drugą w życiu,a jeżdżę ponad 30 lat).W lewo-przód podobnie może nawet trochę gorzej.UWAŻAĆ na pieszych!!!!
Nie co ma więcej komentować wsio pod ręką.
Klima działa bez zarzutu,(choć jak dla mnie mogłaby jeszcze bardziej chłodzić-ale to mało istotne,jestem bowiem człekiem\"baaardzo zimnego chowu)przy ustawiniu na min.temp.pasażerowie mogą szybko zmarznąć.Ogrzewanie rewela szybciutko się robi ciepło nawet w potężne mrozy,ogrzewanie tylnej szyby bez zarzutu. Ocenę na 4-kę obniża lekko popiskujący od pewnego czasu wentylatorek w ustawieniu na 1 i 2.
Jak na autko tej wielkości przestrzeń niewiarygodnie duża,wszyscy się dziwią. Do tego dochodzi niemały bagażnik powiększany przez 3-stopniwe ustawienie tylnej kanapy(przy bagażniku max.chyba 330 l.strata miejsca w środku do wytrzymania)
Dam 5-tkę bo tak uawżam,a utwierdzają mnie opinie pasażerów.
Nie należę do osób specjalnie oszczędzających paliwo,ale też nie szaleję.Uważam,że poniższe tabelki mówią zbyt mało,więc opiszę tu szczegółowo spalanie.Średnio od początku 7,65 na trasie najczęściej w granicach 6,5-7,0 po mieście licz na około 9,0 (no oczywiście pomijając korki. Przy oszczędnej jeździe na trasie około 5,5 CENY PRZEGLĄDÓW I NAPRAW TO SKANDAL!!!Po ok.40000 musiałem wymienić tarcze hamulcowe(niestety gwarancja nie obejmuje!!!- w Hyundaiu była!!)poleciał tysiączek.
Zawsze cena może być niższa,no i ten drogi serwis obniża ocenę.Ale tak jest w każdym chyba firmowym serwisie-z tego co wiem.
Lekkie piszczenie wentylatorka w ustawieniu na 1 i 2
Tylko wyżej opisywana wymiana tarcz+oczywiście przy tej okazji i klocków po około 40000 km.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 95KM 70kW [l/100km]

7,7