Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt VI Hatchback

Kast, 12 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 2005
Mitsubishi Colt VI Hatchback 1.3 i 16V 95KM 70kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Przyspieszenie, prędkość maksymalna, przestrzeń wewnątrz, właściwości jezdne- na plus. Lakier- na minus.
Bardzo dobre auto, jechałem po hondę jazz, ale okazała się powypadkowa, więc kupiłem Colta. Nie żałuje wyboru, poza tym ma pełną dokumentację i jest bezwypadkowy, co na pewno wpływa pozytywnie na moją opinię
Biorąc pod uwagę pojemność i przeznaczenie auta przyspieszenie uważam za bardzo dobre, wcześniej miałem Accorda 1,8 (136KM) i przyspieszenie do 100km/h jest porównywalne. Bez większego wysiłku na autostradzie przekracza 180km/h. Jednak wrażenie psuje za długa \"piątka\", która odbiera Colcikowi elastyczność.
Ze wstecznym jest ok, czasem trzeba jedynkę mocniej popchnąć. 4, za zbyt długie skoki dźwigni zmiany biegów.
Głośne zawieszenie(amorki ponad 60-70%, zero luzów). W lato mam 205/45 r16, więc trzyma się drogi, ale trochę gorzej tłumi, (szczególnie przejazd przez tory) niż na 175/70 r 14, na których jeżdżę zimą.
Poza przednim słupkiem jest ok. Bardzo duże lusterka boczne.
Wszystko w zasięgu ręki, łatwa obsługa, świetna, przesuwana tylna kanapa.
Mnóstwo miejsca z przodu i z tyłu, gdy odsunie się do tyłu kanapę(wtedy bag ma 220l) jest więcej miejsca niż w Accordzie.
Accord 02r. był cichszy, Almera 96r. głośniejsza. Do 3000obr/min. jest cicho. Powyżej głośno, ale ja to lubię , poza tym wówczas szczególnie na pierwszych 3 biegach ciągnie jakby miał ze 20KM więcej.
Trasa 5,3-6,3l/100km, miasto 9,10l/100km(odcinki po 4-5 km), 6,5-8l(odcinki 10-20km). wbrew opinii wybór części zamiennych jest spory.
Plastiki mogłyby mieć przyjemniejszą fakturę, jednak spasowane są idealnie. Bardzo przyjemna miękka podłoga od strony pasażera i z tyłu. Słaby, odpryskujący lakier na masce i zderzaku. Ogólnie samochód tańszy od Yarisa czy jazza, a wcale nie gorszy.
Jak kupiłem wyło z tyłu łożysko. Do poprawki zabezpieczenie antykorozyjne podwozia, ale i tak ...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 95KM 70kW [l/100km]

7,2