Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt VI Hatchback

Silnik 1.3 i 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 2005
Mitsubishi Colt VI Hatchback 1.3 i 16V 95KM 70kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Inne : wnętrze :)
Mimo drobnych mankamentów wystawiam ocenę maksymalną ponieważ nie ma aut idealnych, jednak to auto jest dla mnie zblizone do ideału. Jest małe ale obszerne w środku. Ma mały silnik, ale bardzo dobre przyśpieszenie.
Silnik idealny, dość niskie spalanie jak się nie ciśnie. Bardzo dobre przyśpieszenie 11 sekund do setki potrafi niejednego zawstydzić na światłach.
Dość słaba skrzynia, ciężko czasami wchodzą biegi, potrafi zaskrzeczeć przy wrzucaniu wstecznego.
Autko prowadzi się bardzo pewnie, jest dosyć wysokie ale bardzo nisko zawieszone co pozwala ładnie pokonywać zakręty.
W wersji 5drzwiowej doskonała widoczność do tyłu i na boki, ogromna przednia szyba. Drobnym mankamentem jest brak widocznej maski oraz grube słupki przednie.
Auto super funkcjonalne dzieki mozliwosci łatwej konfiguracji wnetrza, przesuwane skladane i wyjmowane fotele.
Bardzo duże otwory nawiewów, ciężko spotkać auto z tak dobrym systemem wentylacji
Bardzo dużo miejsca z przodu mimo mojego wzrostu 180cm nad sobą mam prawie jedną głowę wolnego miejsca. Pasażerowie z tyłu przy odsunietych fotelach max do tyłu mają więcej miejsca niz w Volvo S80 czy BMW 5
Silnik głosny na wysokich obrotach, ale ja tam lubię go posłuchać.
Jak dla mnie zuzycie paliwa ok, waha się od 5.7 litra do 9 przy agresywnej jezdzie. Naprawy czasami mogą być drogie jest mało zamienników. Ale auto jest bardzo mało awaryjne.
Bardzo tanie auto na rynku wtórnym (odradzam kupno tym osobom które planują sprzedać za rok lub dwa bo szybko traci na wartosci), ale moim zdaniem gniotące konkurencje segmentu pod wzgledem bezawaryjnosci i pracy silnika.
Naprawa hamulca ręcznego tylne prawe koło przez rok użytkowania, pozatym nic. Nie trzeba było nawet żarówki wymieniać. Olej po 15 tyś km złocisty i jakby w ogóle go nie ubyło, mimo wszystko płyny wymieniłem. Kolejny rok mam nadzieję również będzie bez poważnych usterek.
jeździć i jeździć. Przez rok użytkowania i 15 000km jeszcze mnie nie zawiódł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 95KM 70kW [l/100km]

6,2