Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt VI Hatchback

Lu, 6 lat temu
Silnik 1.3 i 16V CZ3 95KM 70kW
Rok produkcji 2008
Mitsubishi Colt VI Hatchback 1.3 i 16V CZ3 95KM 70kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Po Hondzie Civic w wersji kombi potrzebowałem małego sprytnego autka. Jako miłośnik motoryzacji japońskiej postawiłem na Colta.
Silnik w miarę oszczędny do 2.5 tys obrotów, przy wyższych obrotach swoje musi wypić, jednak daje pewną przyjemność z jazdy ( zakłopotane miny cwaniaków w swoich turbodislach - bezcenne )
Skrzynia mało precyzyjna, haczy pierwszy bieg i nieraz wsteczny, pare razy wypadła dwójka ( być może to kwestia mojego egzemplarza ) Biegi dość długie, elastyczne, co prowokuje do jazdy w pełnym zakresie obrotów silnika.
Pomimo prostej konstrukcji daje rade, przy tym rozstawie osi nie można oczekiwać cudów. Jest raczej twardo zestrojone. Autko dość wysokie co powoduje dziwne uczucia podczas pokonywania zakretów z większa predkościa. Na pochwałę zasługuje wspomaganie kierownicy.
Troszkę cofnięte boczne lusterka oraz dość masywne przednie słupki sprawiają że lepiej upewnić się wiecej niż jeden raz przed wykonaniem manewru.
Wszystko pod ręką, intuicyjna obsługa wszystkich przycisków i pokręteł.
Wszystko działa sprawnie i wydajnie, brak jakichkolwiek zastrzeżeń.
Auto jest większe wewnatrz niż sie wydaje. Oczywiście 5 dorosłych to gruba przesada, ale para i dwojka dzieci spokojnie sie zmieści i nawet nikt nie bedzie narzekał, problem z bagażami przy takiej kofiguracji. Ja przeważnie jeżdzę sam, aczkolwiek bywa że jade z dwojka dzieciakow na jakieś wakacje i jest ok, zawsze można położyć część dzielonej tylnej kanapy.
Przy wyższych predkościach troszkę słychać i silnik i opory powietrza, w civicu było podobnie, jednak ma to coś w poczuciu silnika i prędkości zintegrowania sie z pojazdem :-) ... dla sporej cześci ludzi będzie to jednak męczące zwłaszcza w długich trasach.
Serwis mitsubishi bardzo drogi, obym nie musiał korzystać z ich usług...są jakieś zamienniki i części używane...
Honda, Toyota sporo droższe. Mazda i Nissan nie do końca mnie przekonują. Chciałem japońską markę bo pomimo że sporo w samochodzie cześci z Europy, oni potrafia to jakoś spasować. Przyzwoite auto z ptzyzwoitym wyposażeniem w rozsądnej cenie
Puki co świeżo po wymianie 2 tłumików, fabryczny skapitulował po 9 latach, musze wymienić chłodnice klimy... nieszczelności.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V CZ3 95KM 70kW [l/100km]