Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt VI Hatchback

sztywnyy, 9 lat temu
Silnik 1.5 12V DI-D 95KM 70kW
Rok produkcji 2007
Mitsubishi Colt VI Hatchback 1.5 12V DI-D 95KM 70kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Ilość miejsca w kabinie zarówno dla kierowcy i pasażera, jak i z tyłu, gdzie jak są 2 osoby to w ogóle się "nie spotykają" :) Również zawieszenie zasługuje na wielki plus! :)
Auto super! Przebieg 142tys jak kupiłem, ale nie potwierdzony. W prawie jeżdżę nim dopiero 8tyś km, ale znalazło się kilka długich tras w tym czasie. Nigdy mnie nie zawiodło! Wystarczy odpowiednio dbać o filtry i olej (jak to diesle! :P). Denerwujące jest jedynie tragiczne wyważenie silnika... 3 cylindry i drgają jakby ktoś niezłe basy odpalił...
Prawie 100 kucy pod maską robi wrażenie. Przyspieszenie genialne! Bardzo elastyczny, nie trzeba machać co chwilę gałką! Spalanie również zadowalające jak na taką moc. Jedynie denerwuje słabe wyrównoważenie...
Króciutkie przełożenia, nie trzeba wiele machać ręką aby zmienić bieg. W moim colciku są lekkie opory przy wrzucaniu 1 i 2. Wcześniej gałka zostawała również na luzie po lewej lub prawej stronie jednak mechać coś pokombinował z linką i jest lepiej :)
Tutaj to istny majstersztyk! ABS, ESP, asystent kierownicy! Prowadzi się idealnie, nawet w ciasnych zakrętach przy większej prędkości! Trzymanie drogi bardzo dobre! Wracając do asystenta, czasami w wolniejszych zakrętach fajnie puścić kierownicę, a ta cały czas trzyma ustalony tor jazdy! :)
Tutaj jest wielki minus dla inżynierów Mitsubishi! Boczne belki zasłaniają dużą część widoczności... Miałem kilka sytuacji gdy nie widziałem auta po prawej (schowało się za belką...) i pasażer musiał mi krzyczeć abym stał... Do przodu i do tyłu widoczność pierwsze klasa! :)
Rozlokowanie wszystkich przełączników bardzo dobre! Nie trzeba się patrzyć na boki aby zmienić nastawy wentylacji czy radia. Kierownica również bardzo wygodna, obita przyjemną sztuczną skórą! :)
Zaparowane szyby? A co to takiego? :) W colcie zapomniałem o zaparowanych szybach czy zimnie w aucie! Po prostu genialnie zrobiony ten aspekt!
Z przodu mega dużo miejsca! Fotel ustawiasz jak tylko chcesz, a z tyłu i tak siedzą wygodnie! Sporo razy jechałem trasę w 5 osób, nikt z tyłu (sami dorośli) nie narzekał na brak miejsca! Szeroko, dużo miejsca na nogi! Mega plus bo z zewnątrz wygląda na trochę ciasne :)
Jest dosyć dobrze, jednak mogłoby być ciutkę lepiej :) Szczególnie silnik, jak i odgłosy zza szyb. Z tyłu mocno słychać co się pod tylnymi kołami dzieje :P
Części nie są najtańsze, ale za to mało co się pluje. W sumie narzekać na ceny też nie można bo są "średnio wyższe" :P Spalanie bardzo rozsądne nawet przy dosyć dynamicznej jeździe :) Nie polecam 130km/h i więcej :)
Kupiłem mojego colta za 13tys z niemiec 6,5lat 142tys na prawie full wypasie. Muszę powiedzieć, że w aspekcie jakość/cena ocena maksymalna!
Zdarzają się jak wszędzie u mnie np układ klimatyzacji miał 2 dziurki - 400zł na znalezienie, załatanie i napełnienie, ale od tamtej pory chłodzi jak w lodówce! :)
Chwilowo brak i odpukać w niemalowane oby jak najdłużej! :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 12V DI-D 95KM 70kW [l/100km]

6,2