Ocena kierowcy - Mitsubishi Grandis

Silnik 2.4 i 16V MIVEC 165KM 121kW
Rok produkcji 2005
Mitsubishi Grandis 2.4 i 16V MIVEC 165KM 121kW 2003-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Nie ma takich
Może nie ma super przyśpieszenia jak auta z turbiną ale za to jest bardzo elastyczny dosłownie 60km/h śmiało wrzucam 5 bieg i przyśpiesza. Nie bierze oleju w miarę cicha praca na wysokich obrotach. Ten silnik to chyba najlepsza jednostka jaką wymyśliła firma Mitsubishi dosłownie jest pancerny i może być idioto odporny zresztą jak i całe auto. Średnie spalanie LPG z klimą to 12l samo miasto do 14-15l lpg autostrada tempomat 140km czyli realna prędkość GPS 132km 12l LPG . Czy auto jest załadowane czy puste pali mniej więcej tyle samo.
Działa bez zarzutu ale jeden minus za brak 6 biegu na autostradzie byłoby idealnie.
Pewnie trzyma się drogi nie jest miękki jak francuskie ale i nie jest to wóz drabiniasty.
Delikatnie pojawiają się oznaki korozji ale ja to oczyszczam robię zaprawke i jest ok. Auto ma prawie 20lat więc jak na swój wiek to jest bardzo dobrze. Od spodu trzeba uważać na tylne wahacze mogą skorodowac najlepiej od razu je zabezpieczyć po kupnie ja tak zrobiłem i spokój. Mam porównanie wcześniej jeździłem Mazda Premacy dosłownie gniła w oczach.
Spokojnie daje radę klima przy +40 stopniach
Idealne na trasę ja mam wersję 6 osobową wszystkie fotele mają odchylane oparcia więc bajka nie siedzisz jak na krześle. Ostatnio jeździłem na Litwę 4 dorosłych+ 2 dzieci w fotelikach sam się zastanawiałem skąd tam tyle miejsca jest. Idealne auto dla rodziny.
140km na autostradzie trochę głośno
Dosłownie przez ten czas eksploatacja olej tarcze klocki opony łączniki stabilizatora itd. ceny części trochę droższe niż do niemieckich ale lejesz LPG i się nie martwisz awariami. Auto jest wręcz nudne dla mnie bo praktycznie nic się nie dzieje poza eksploatacją.
No nie jest za tanie w zakupie bo około 20 letnie auto w dobrym stanie technicznym i rozsądnym przebiegiem potrafi kosztować nawet 20000pln. Średnia cena to tak 13000-16000pln . Trzeba patrzeć na stan blacharski poprostu czy nie jest skorodowany a przebieg powiedzmy 300000km to silnik chyba zaczyna się docierać. Bije na głowę te wszystkie Galaxy sharany i renault bezawaryjnością dosłownie u mechanika będziesz tylko olej wymieniał.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i 16V MIVEC 165KM 121kW [l/100km]

12,0