Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer Evolution IX

pnitecki@gmail.com, 14 lat temu
Silnik 2.0 Turbo 280KM 206kW
Rok produkcji 2006
Mitsubishi Lancer Evolution IX 2.0 Turbo 280KM 206kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Inne : W pełni dopracowane auto. Niestety jakość wnętrza zniechęca ale widocznie miało tak być..(waga auta)
To nie jest auto dla normalnych użytkowników dróg, to jest ścigant który jest w stanie nawiaząć walke z tzw superautami a nawet czasem z motorami, 4 z hakiem do 100kmh, krótka skrzynia, niesamowita trakcja na każdej nawierzchni...świetne auto ale ma tez swoje minusy...trzeba je zaakceptować albo oddać to auto komu innemu.
Swietny legendarny już silnik, 2.0turbo, 4 cylindry duża turbina i nic więcej, technologia japonska nad którą pracowali przez dobrych kilkanaście lat, silniki są pancerne, przy użytkowaniu ich z głową odpłacają się swietnymi parametrami. Górna granica seryjnego silnika to ok 400KM, pozniej juz mozna silnik kuc co przy dzisiejszych cenach czesci nie jest jakims mega wydatkiem i jechać dalej z moca..pytanie po co przy 340 tak jak ja mam w moim aucie jest naprawde dobrze, 4,5 do 100 i srednie 12 na 1/4 mili.
Mam 6 i wszystkie biegi wchodzą idealnie oprócz 6 wie wiem dlaczego, moze akurat w mojej wersji tak ma być, skrzynia jest bardzo krótka, biegi wchodzą idealnie, miedzy 1,2,3 nie ma czasu na nic..wkreca sie jak dziki i odcina powyzej 7500. Skrzynia działa super.
Tutaj nie ma co pisać dobrze bo jest idealnie,az chce sie pokonywać ciasne zakręty, bawić sie w łukach i dodawać gazu na sliskiej nawierzchni...to auto zostało stworzone do rajdów i jest z niego Mega radocha w kazdej sytuacji drogowej. Oczywiscie jak jedzie sie nim wolno po dziurach to jest porażka i tragedia, twardo i głosno.
Wszystko OK, jak w normalnym aucie, przeszkadza tylko tylni wielki spojler który dziwnie wygląda w lusterku.
Standardowy japończyk, wszystko plastikowe, twarde, materiały BAAARDZO średnie, zupełnie nie odpowiadające autom z Europy, ale trudno, tak akurat w Evo jest, ma być jak najprościej....
Zupełnie przeciętnie, jakieś pokrętła jak w golfie III z 92 roku, ogólnie wstyd ze w aucie z 2006 jest to samo..ale trudno, ja sobie to tłumacze tak że chodziło im o wage.
Bez zastrzeżen, miejsca jest akurat z przodu, z tyłu no i co dziwne w evo jest naprawde Duży bagażnik, dla ciekawostki większy np. niż w moim drugim aucie czyli Volvie S60.
No niestety, przyporządkowanie osiągów do wagi robi taki efekt ze w aucie jest głośno, tylnia klapa nie ma nawet grama wygłuszenia, czysty metal i tak jest ogólnie prawie z całym autem..niby ma być na codzien ale jest głośno, poprostu trzeba się przyzwyczaić i już, to nie jest auto na autostrady albo na pokonywanie 40tysi rocznie.
Jak na te osiągi to nie jest najgorzej, stricte sportowe auto musi swoje spalić, musi mieć zawsze wynieniony olej i wszystko sprawne bo jak sie wychodzi z zakrętu przy 150kmh to lepiej mieć to wszystko sprawne..przypomne ze to auto do 200 ma 17 sekund..tutaj wszystko musi idealnie działać a wiadomo że nie ma taniego auta sportowego.
Dawanie przyjemności z jazdy, okupione dość dużymi kosztami, świetne przyspieszenia, legenda rajdowa, chyba stosunek jakość/cena wychodzi tutaj doskonale.
Nie mam tego auta za długo ale patrząc na drobiazgi to Evo ma wyposażenie jak toyota startet z lat 90 i z drobiazgów to nie wiem co tam sie moze zepsuć..chyba pokrętło nawiewu może polecieć haha, ogólnie to prosta konstrukcja.
Z poważniejszych tematów to moze polecieć silnik, skrzynia, napędy. Zeby poleciał silnik to musi być naprawde bardzo ostry traktowany, zeby poleciała skrzynia to trzeba sie naprawde nad nią poznęcać natomiast w temacie napędów w evo już nie jest tak wesoło, napędy padają od startów na suchym i od innych dziwnych zabaw do których to auto nie było stworzone, ogólnie to trzeba używać je z głową bo koszty napraw mogą być BAArdzo wysokie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Turbo 280KM 206kW [l/100km]

15,5