Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer Evolution VII

ati, 12 lat temu
Silnik 2.0 Turbo 280KM 206kW
Rok produkcji 2002
Mitsubishi Lancer Evolution VII 2.0 Turbo 280KM 206kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : swietne elstycznisc,Wszytkie TDI itp zostawia w tyle,malo jest aut na rynku mogace mierzyc sie z lancerem
Moje auto jest importowane z Japonii-stad moze taka niezawodnosc.Fabrycznie licznik mam do 180 km/h z odcieciem zaplonu,jest to wkurzajace,Nie chce tego zmieniac bo kto wie czym ta ingerencja sie moze skonczyc,zreszta nie mam wielu okazji smigac powyzej 150 km/h.Serwisowania samochodu to katastrofa dla kieszeni,jestesmy praktycznie skazani na oryginalne czesci.Rowniez nie naprawimy auta u \"Mietka za rogiem\"-speca od szajswagena,wszystko w Mitsubishi.
O ile nie zainstalujemu mu komina to auto jest bardzo ciche.Niektorzy nazywaja mojego Lancera ulomnym ze wzgedu na wyciszenie,ale ja naprawde wole czuc moc niz gluchnac od ryku silnika.Silnik elstyczny zbiera sie juz od 1500 obr /min,zalezy od wyregulowania turbiny-u mni zaczyna wyraznie ciagnac od 2200 obr/min.Nie rozumiem dlaczego Mitsubishi nie zastosowalo lancucha rozrzadu,w rzeczywistosci mamy cholernie gruby pasek,ktory kosztuje potwornie duzo kasy+ olejowe naciagacze itp.Koszt wymiany rozrzadu wacha sie w okolicach 3000 zl!!!
Moj Lancer jest importowany z japoni.Posiadam automatyczna skrzynie z trybem sport.Zbiera sie przepieknie.Jednak jest chcemy spokojnie jeachac biegi przelacza przy 1700 or/min
lancer slynie z swietnego zawieszenia.Mimo 2002 roku nic w zawieszeniu nie stuka ,zakrety pokonuje z pewnosci chodz troche jest podsterowny-mam takie wrazenie.
Wielkie luterka boczne zapewniaja bardzo dobra widocznosc,Lancer to wyscigowka pozbawiona kamer cofania czy czujnikow parkowania ,mimo to ani razu nie mialem problemow z cofaniem czy parkowaniam.
Tu juz jest mistrzostwo,miejsca na kubki z napojami!!!W tylnej kanapie na podlokietniu podobnie.Nie mialem takich raryrasow w Primerze,mimo iz to jest turystyczny krazawnik.Poza tym bardzo skromnie,nie ma fajerwarkow w stulu 1000 diod,podswietlenia wszytskiego co sie da.Jest troche ubogo,ale taka jest charakterystyka Lancera,jego sie kocha za cos innego niz BMW.
Nie wiem co Japonczycy tam zamontowani.To auto rozbiera kobiety w kazdym tego slowa znaczeniu-w wakcje wygladem,w zime cholernym ogrzewaniem-przy -20 stopniach mozna spokojanie jechac w koszulce!!!
Auto jest obszerne,wywalilem Recaro siedzenia i wrzucilem wygodne i sportowe.Miejsca jest naprawde duzo
Jak juz pisalem mam cichego zabojce.Do tego stopnia,ze przy 120 km/h slychac tylko opony,oczywiscie przy kreceniu do czerwoengo pola slychac bardziej gwizd turbiny niz ryk silnika.
Ciezko mi sie wypowiadac w tej kwestii,bo jest to smok jak sie chce,ale tez potrafi spalic w normie dla tej pojemnosci.Raczej osoba liczaca kazdy grosz nie kupi Lancera.To auto kocha sie za dusze.Chcialem raz go sprzedac i kupic diesla,jedank szybko ocnalem sie.Juz chyba nigdy nie kupie innego auta niz lancer.
Samochod jest troche za drogi.jesli z cena mozna sie pogodzic to z kosztami serwisowania juz niebardzo
zaczal piszczec pasek alternatora-przypuszczam,ze nigdy nie byl wymieniany,rozkodowal mi sie zamek centralny-musze otwierac kluczykiem,przepalila sie kontrolka od dlugich swiatel
nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Turbo 280KM 206kW [l/100km]