Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer IX Sedan Facelifting

Marek, 8 lat temu
Silnik 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Rok produkcji 2015
Mitsubishi Lancer IX Sedan Facelifting 1.6 MIVEC 117KM 86kW od 2015 - Oceń swoje auto
Bardzo ładne i spore w środku auto,ekonomiczny i sprawny silnik-do normalnej jazdy wystarczający aż nadto.Trochę słabe plastiki, ale w tej klasie aut to chyba już norma.Dodatkowo zaskoczyła mnie zwrotność tego sporego jednak auta.
Doskonały do codziennej jazdy,a na wyższych obrotach całkiem zrywny. Do 3500 obr/min dosyć cichy, wyżej już jest głośniej, ale bez przesady
Skrzynia jak dla mnie zestopniowana jest idealnie, nie wiem czemu niektórym brakuje 6-tego biegu. Biegi wchodzą trochę sztywno, ale mnie to pasuje,nie lubię rozlazłych
Idealne połączenie między komfortem, a precyzyjnym prowadzeniem, nie ma do czego się przyczepić, seryjne advany są trochę głośne, ale trakcja znakomita.
fotele średnio twarde, mnie pasują,a może już się przyzwyczaiłem, widoczność dobra, na początku miałem jedynie problem z określeniem gdzie kończy się przód auta ;-)))
Jeżeli chodzi o ergonomię to Japońskie auta mogą uchodzić za wzór do naśladowania. Kilkoma przyciskami i pokrętłami obsługujemy wszystkie funkcje-rewelka
Bez zarzutu, szyby odparowują dosłownie w kilka sekund
Z przodu ilość miejsca jest bardzo duża, z tyłu też nie ma co narzekać
Wyciszenie silnika jest niezłe, do 3500 obr/min bardziej słychać opony, a silnik pracuje bardzo cicho.
Jak patrzyłem na dane producenta, to tylko się kpiąco uśmiechałem, ale po dotarciu silnika średnie spalanie spadło do 5,5l/100km-sprawdzane przy dystrybutorze, a i licznik zużycia paliwa jest bardzo dokładny, nic nie przekłamuje. W mieście(Warszawa) jeżeli nie ma jakichś wielkich korków spokojnie schodzę poniżej 7l-przeważnie 6,5. Mój rekord niskiego spalania wynosi 4,4l/100km na krótkiej trasie Marki-Nowy Dwór Maz(spokojna jazda 70-80 km/h)
Nie widzę nic w tej klasie pojazdów które mogłoby przebić to auto w tej kategorii. A do tego te auta bardzo mało tracą na wartości
Nie ma o czym pisać, żadnych usterek do tej pory nie było
Nie ma o czym pisać, żadnych usterek do tej pory nie było