Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer IX Sedan

tomasz, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 156KM 115kW
Rok produkcji 2008
Mitsubishi Lancer IX Sedan 2.0 i 16V 156KM 115kW 2007-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Naczytałem się, że pompowtryskiwacze tak hałasują. A tymczasem w moim aucia przyjemny pomruk.
Fajne auto, ludzie się za nim oglądają, duże, niezbyt drogie (wygląda na dużo droższe), oszczędne i - sądząc po poprzedniku - powinno być niezawodne.
Tak naprawdę to diesel 2.0 na pompowtryskiwaczach (ten sam co w volkswagenach znany jako TDI). Silnik ten znany jest z bardzo dobrej elastyczności oraz ekonomiczności i tak rzeczywiscie jest w Mitsu. Energicznie reaguje na pedał gazu nawet na 6. biegu! Pali niewiele. Wadą tego silnika jest kultura pracy (dość duża głośność). Jednak Mitsu jest dobrze wyciszone i w środku tylko fajnie mruczy.
rewelacja. biegi wchodzą nadzwyczaj precyzujnie
Pewnie trzyma się drogi, jedzie jak po szynach. Dobrze wybiera nierówności. Przy większych dziurach trochę podskakuje i nieco hałasuje. Kierowca mógłby mieć większe wrażenie kontaktu z samochodem, bo chwilami jest wrażenie, że między kierownicą, a kołami jest jakaś elastyczna przekładnia :)
Szerokie słupki z przodu i z boku. Ale tak jest teraz we wszystkich autach. W mojej starej Mazdzie było o wiele lepiej. Widoczność do tyłu może być. Ocenę poprawiają rewelacyjne lusterka (bardzo duże)
wszystko jest na swoim miejscu. A najważniejsze, że żona nie widzi prędkościomierza z miejsca pasażera! :) I jeszcze jedno - mnóstwo dobrych uchwytów na napoje. Niby pierdoła, ale w trasie rzecz nie do przecenienia
Chłodzi idealnie. Nie wiem jeszcze jak grzeje, bo piersza zima przede mną
Z przodu rewalacja, z tyłu wyżsi pasażerowie (powyżej 190 cm wzrostu) dotykają głową sufitu.
Jak na diesla na pompowtryskiwaczach, rewelacja
Mam duży samochód, mocny silnik - 140 koni, a pali tyle co miejskie autko - to zasługa diesla. W mieście przy dużych przebiegach pali 8l, na trasie 6. Raz jak jechałem spokojnie po szosie (tak do 120), spalił 5,9! Przeglądy niezbyt drogie i co najwazniejsze - co 20 tys. km.
Za niewielkie pieniądze auto wyglądające jak klasa D. Z dieslem trochę za drogie.
Trochę za wcześnie, żeby oceniać
Zdecydowanie za wcześnie, żeby oceniać
Mitsubishi Lancer IX Sedan