Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer IX Sedan

bartoszsatanek, 5 lat temu
Silnik 2.0 DID DOHC 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Mitsubishi Lancer IX Sedan 2.0 DID DOHC 140KM 103kW od 2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Słyszałem dużo opinii o poważnych awariach. To już drugi mój lancer z jednostka 2.0 DI-D i jak do tej pory nic się nie zepsuło w żadnym z nich. Bardzo korzystny stosunek mocy do zużycia paliwa, dzięki czemu samochód jest wystarczająco dynamiczny, ale tez oszczędny.
Inne : Brak wysuwanej kierownicy w najwyższej wersji wyposażenia. Podatność karoserii na rdzę i łatwy do zarysowania lakier. Niskiej jakości plastik w środku pojazdu, czasami trzeszczące na nierównych drogach. Skokowa regulacja foteli, przez co ciężko znaleźć na początku optymalne ustawienie.
Jak na razie bez problemów. Oszczędny i dynamiczny. Silniki często mają problemy z pompowtryskami, ale jak dotąd u mnie się nie zdarzył, a wcześniej miałem już lancera z ta sama jednostka i problem także nie wystąpił.
Czasami trudności z wrzucaniem wstecznego i sprzęgło z bardzo mocna sprężyna, ale poza tym wad nie zanotowałem.
Prowadzi się dobrze, ale nie porywa.
Bardzo dobra, duże lusterka i nieprzeszkadzające słupki.
Bez wad.
Nieco za mało przestrzeni dla kierowcy, głównie ze względu na brak regulacji dwupoziomowej kierownicy.
Hałas z zewnątrz nieznacznie słyszalny, ale praca silnika stosunkowo głośna, co może przeszkadzać. Dobry system nagłośnienia RockfordFosgate pozwala jednak na zagłuszenie pracy silnika bez odpalania muzyki na cały regulator.
Wyjątkowo niewielkie zużycie paliwa, przy oszczędnej jeździe. Części nie należą do najtańszych, ale całkiem spory rynek zamienników gwarantuje bezproblemowe koszty.
Amortyzatory i gumki stabilizatora padają dość szybko. Koszt niewielki, ale jednak trzeba go ponieść. Oprócz tego czasami zapłon samochodu ma pewne opóźnienie, kiedy dłużej stoi i dławi się przy uruchamianiu silnika.
Nic się nie wydarzyło jak do tej pory.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DID DOHC 140KM 103kW [l/100km]

6,1