Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer IX Sportback

Wojciech, 7 lat temu
Silnik 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Rok produkcji 2013
Mitsubishi Lancer IX Sportback 1.6 MIVEC 117KM 86kW od 2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie dobry niczym w byłem citroenie :)
Od roku czasu jestem szczęśliwym posiadaczem samochodu Mitsubishi Lancer Sportback, w wersji z silnikiem benzynowym MIVEC 1.6 117km. Przed kupnem Lancer'ka wiele czytałem opinii na temat jednostek napędowych, garstka z nich przemawiała na niekorzyść w/w motorku, chodziło o niską moc. Jednak po paru dni refleksji, czy 1.6 a może 1.8 ? Wybrałem się na jazdę próbną i postanowiłem zakupić słabszą jednostkę tzn 1.6. Teraz z uniesioną głową do góry mogę szczerze powiedzieć.. TAK ! To był strzał w dziesiątkę !
MIVEC 1.6 117KM według mnie jest idealnym motorem dla kierowcy, który oczekuje ekonomicznego a zaraz zwinnego autka :) Spalanie w mieście przy agresywnej jeździe to max 9l, przy normalnej 7.5-8 a jak zachowamy wszystkie normy eko jazdy to zejdziemy nawet poniżej 5L :) Do tego silniczek pancerny, bez turbiny i innych podzespołów, które lubią się z czasem sypnąć.
Skrzynia precyzyjna, każdy bieg wchodzi wzorowo. Jednakże zaskoczyła mnie jedna rzecz. Na bardzo stromej górce nie warto zostawiać samochodu tylko na biegu, bo zaczyna się powoli starczać w dół. Najpierw myślałem, że coś jest nie tak, po kontakcie z mechanikami przekonałem się, ze przy tej masie kompresja silnika 1.6 nie jest wstanie utrzymać go w miejscu na biegu przy dużych wzniesieniach. No i faktycznie, poznałem już 3 osoby z tym modelem, każdy ma to samo :D. Ale fakt jeden, brakuje 6 biegu dlatego tylko 4 gwiazdki :)
Z pewnością ten samochód to nie evo, przy większych zakrętach nie trzyma dobrze zakrętów, nie ufam jemu tak jak poprzednikowi C5 III (samochód trzymał się drogi jakby jechał po szynach) Ale za to jest bardzo wygodny, zawieszenie perfekcyjnie amortyzuje nierówności na drodze
Lusterka duże, co pomaga przy parkowaniu i zmienianiu pasa. Jednakże widoczność z tyłu bardzo słaba. Gdyby nie kamera cofania byłaby biega :)
Jak chodzi o ergonomię to nie mam najmniejszych uwag :)
Wentylacja i ogrzewanie perfekcyjne. Samochód już po przejechaniu pierwszych km dmucha ciepełkiem z nawiewów :) Podgrzewane fotele też szybko nabierają temperatury :)
Tutaj wielki plus ! Bardzo dużo miejsca dla pasażerów z tyłu. Dla kierowcy też bez zastrzeżeń :)
No i tutaj będę szczery, wyciszenie leży na łopatkach. Do prędkości 100km/h jest bardzo dobrze. Przy prędkościach 150-170 - tragedia. Jedyne lekarstwo to puszczenie głośniej radia :)
Póki samochód ,,nowy'' to jedynie na co wydaję to paliwo. Po opiniach znajomych co jeżdżą podobnymi lancerami mogę potwierdzić,że samochód drogi w utrzymaniu nie jest.
Według mnie samochód jest warty swojej ceny. W moim wyposażeniu znajduje się wszystko prócz skórzanej tapicerki. Cena auta z tego rocznika to około 45 tys. Według mnie warto :)
Póki co bez uwag, oprócz 2 szpilek urwanych z winy wulkanizatora przy wymianie opon, naprawa 150 zł.
Także bez uwag :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MIVEC 117KM 86kW [l/100km]