Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer IX Sportback

Margherita, 8 lat temu
Silnik 1.8 MIVEC 143KM 105kW
Rok produkcji 2010
Mitsubishi Lancer IX Sportback 1.8 MIVEC 143KM 105kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
z auta jestem bardzo zadowolona, jazda nim to czysta przyjemność.
bez zarzutu, choć czasem mam wrażenie, że nie czuć mocy 140 KM, ale może to kwestia tego że jak dotąd nie jechałam szybciej niż 140 km na godzinę, w normalnej jeździe po mieście, ma jednak dość szybkie przyspieszenia.
doskonała, w szczególności rewelacyjne jest sprzęgło, polecam dla osób które nie lubią sprzęgła i zmiany biegów Duza moc silnika, powoduje że nie trzeba za dużo mieszać biegami, a na trójce można spokojnie dociągać nawet do setki, a silnik wcale nie "wyje"
auto prowadzi się świetnie, lekko i szybko, daje dużą frajdę z prowadzenia, czasem wychyla się na zakrętach, ale jako kierowca tego nie czuję, to raczej odczucie pasażera. Pomimo dużej przyjemności z jazdy, odnoszę wrażenie, że 18 letnia toyota corolla dosłownie płynęła po jezdni, za czym bardzo tęsknię, i co czuję w lancerze jedynie na dobrej powierzchni
szerokie słupki przy przedniej szybie ograniczają widoczność, ponadto, tylna szyba jest mała, i również utrudnia obserwacje, za to usterka boczne są dość spore, czego już nie można powiedzieć o lusterkach w tzw. osłonkach przeciwłsonecznych
trochę mało pojemny jest schowek, ale reszt bez zarzutu, wszystko pod ręką, wielofunkcyjna kierownica, są miejsca na 2 kubki i 2 butelki w kieszeniach drzwi, dużo schowków,
działa bez zarzutu, odparowanie szyb zajmuje dosłownie kilka sekund, klima chłodzi jak lodówka.
z przodu jest dużo miejsca, i w tyle również, bagażnik mógłby być większy, ale jest za to dwupoziomowy
samochód jest dość głośny, do odgłosu silnika trzeba się przyzwyczajać, zwłaszcza na wysokich obrotach, ryk silnika zagłuszam muzyką.
przez pół roku, poza benzyną nie wydałam złotówki
30, 40 tys. za 5 letnie japońskie, niezawodne auto to naprawdę świetna cena. Za nowe trzeba zapłacić przeciętnie ok. 65 tys., więc cena jak najbardziej ok.
jak dotąd brak, najsłabszy punkt samochodu to słaby lakier,
jak dotąd brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 MIVEC 143KM 105kW [l/100km]