Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer IX Sportback

Kamil, 8 lat temu
Silnik 1.8 MIVEC 143KM 105kW
Rok produkcji 2008
Mitsubishi Lancer IX Sportback 1.8 MIVEC 143KM 105kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
Mimo lat wygląda całkiem świeżo, fajny agresywny grill, 18 calowe koła. Wyróżnia się z tłumu.
Prosty i niezawodny silnik, na łańcuchu (ponoć się wyciągały). Nie miałem z nim problemów. Oleju nie bierze, temperaturę trzyma. Jedna awaria, wypalona uszczelka (taki odpowiednik tłumika drgań) pomiędzy kolektorem a wydechem 300 PLN z robocizną.
Właściwie poprawna skrzynia, trudno się do czegoś przyczepić. Może mogła by być bardziej "wyrazista" z wbijaniem biegów ale to kwestia gustu. No i 6stka by się przydała.
Wielowachacz, raczej dość odporny na nasze drogi, wolę twardsze zawieszenia. Generalnie wymieniałem końcówki i gałki - nie są drogie, raz na 3 lata to chyba ok.
Ok. Duże lusterka, parkować pomagają czujniki parkowania z tyłu, Spoiler na klapie trochę ogranicza widoczność do tyłu ale nie jest to uciążliwe.
Całkiem ok, sterowanie w kierownicy radiem, telefonem i tempomat. Duże lusterka to zaleta Lancerów.
Klima automatyczne działa ok. Grzeje też dobrze i szybko nagrzewa budę.
Jak w kompakcie, miejsca dość, zaskakująco sporo z tyłu, dużo nad głową. Kosztem bagażnika.
Mogło by być lepiej. Słychać silnik przy wyższych obrotach, szerokie opony na dziurach czasami zawieszenie.
Samochód mało awaryjny, praktycznie zrobiłem 30K bez awarii (pomijając uszczelkę o której pisałem wyżej). Części różnie, w ASO drogo. Filtry i rzeczy eksploatacyjne nie odbiegają cenowo od innych popularnych kompaktów. Średnie spalanie na 30K to 8,66l / 100km. Mógłby z litr mniej palić.
Fajny bezawaryjny samochód za uczciwe pieniądze.
Uszczelka kolektora
Brak