Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer IX Sportback

Marinadi58, 12 lat temu
Silnik 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2010
Mitsubishi Lancer IX Sportback 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW od 2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo przyjemnie pokonuje dziury, nie wiem jeszcze jak z trwałością
Silnik : tłumik tylny rdzewieje
Frajda z jazdy po mieście i poza
Silnik w moim odczuciu sprawuje sie bardzo dobrze - dobrze przyspiesza, całkiem rozsądne spalanie. Cichy i dynamiczny, zwłaszcza na na niskich biegach.
Mam wrażenie jakby V bieg był "za krótki", juz przy 120 zaczyna byc troszke głosno, zaś właczając VI mam wrażenie, że traci elasttyczność i dynamike. W poprzedniej "furze" na V biegu mogłem ciągnąć do 190...
Na razie bez zarzutu...
Troszkę małe tylne okno, co przy środkowym zagłówku w tylnym siedzeniu ogranicza znacznie widoczność, ale zagó=łówek da sie wyjąć a inne hatchback'i też tak mają
Podlokietnik/schowek z prawej strony kierowcy zbyt cofniety, w Lacettim byl idealnie pod reką:( Brak podświetlenia przycisku "info"
Nie widze problemu
bez zarzutu
Czasami słychać wibracje pochodzące z bliżej nieokreslonego miejsca na karoserii
Spalanie rewelacyjne - samochód dość ciężki a ja jeżdże ostro i mimo to jest o.k. W mieście udało sie raz zejśc do średniego 5,2 l/100, w trasie z racji przecietnej ponad 110 km/g było ok. 6,0 l/100. Co do kosztów serwisu, jeszcze nic nie wiem
Tłumik tylny dziwnie zaczyna rdzewieć - a może taka barwa jego pod cynkiem ;-))

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW [l/100km]

6,3