Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer VI Kombi

xiff, 14 lat temu
Silnik 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW
Rok produkcji 1995
Mitsubishi Lancer VI Kombi 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Charakter auta i niezawodność. Może dlatego że to moje pierwsze auto włąsnoręcznie ściągnięte z niemiec. Pomimo że nie jest jakieś piękne to jest wygodne.
Karoseria : Zabezpieczenie jest genialn poza jednym punktem: pod klamką od bagażnika.
Zawieszenie : Przy 260 tysiącach musiałem wymienić wahacze i końcówki drążków.
Silnik : Świetnie spisuje się z gazem pod warunkiem, że jest dobra instalacja. U mnie niestety ktoś instalację zwalił. Ale i tak przejechałem na gazie ponad 80 000.
Egzemlarz który ja posiadam miał kilku włąścicieli, był autem firmowym dwa razy więc służył jako wół roboczy. Dostał w kość ale nigdy mnie nie zawiódł tak żebym sobie sam z tym nie poradził.
Lubi wysokie obroty, całkiem ładnie się zbiera, z wyprzedzaniem nie ma problemów.
Żadnych problemów, biegi wskakują płynnie. Jedynka służy tylko do ruszania.
bez zastrzerzeń
trochę nisko się siedzi, ale siedzenie jest regulowane. Lusterka można fajnie wyregulować.
Kierownica i fotel kierowcy regulowane, można się dopasować na miasto i na długie trasy. Dla tych co lubią pozycje bardziej leżące. Nie raz zdarzyło mi się zasnąć za kierownicą (na parkingu) :)
W porównaniu do almery mojej żony to strasznie wolno się nagrzewa. Trzeba przejechać jakieś 10km żeby kabina się nagrzała. Przy -20 zacząłem się zastanawiać czy w ogóle mam ogrzewanie w samochodzie a przy -30 zabrałem żonie auto na jazdę do pracy :)
Kierowca i pasażer nie mają na co narzekać, ale za to pasażerowie z tyłu muszą się trochę gimnastykować. Jak wsadziłem na tylne siedzenie fotelik dla dziecka to musiałem swój fotel nieprzyjemnie przesunąć do przodu. Bez rewelacji.
trzeba dużo maty wygłuszającej do bagażnika i pod deskę żeby było przyjemnie. Do 80 jedzie się fajnie cichutki, ale potem to już jest głośno.
LPG 9/100 - w zasadzie bez różnicy czy w mieście czy poza. Części nie są jakoś specjalnie drogie. Blacharka tańsza niż do poloneza :) Zderzak 150, błotnik 120.. Auto kupiłem w kiepskim stanie więc dużo musiałem w niego włożyć, ale za to jest auto wdzięczne. Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Naprawdę. Były usterki ale nigdy takie żebym nie mógł z tym jeździć.
Kupiłem autko tanio i żal mi się z nim rozstawać, bo za mało za niego dostanę. Jako dupowóz jest świetny bo nie muszę myśleć o tym czy odpali na następny dzień.
jedyne co mi się zepsuło z drobiazgów do lampka włącznika podgrzewania szyb. Prawdopodobnie żaróweczka się przepaliła. Trzeba pilnować układu zapłonowego. Jak wymieniać to tylko na oryginalny bo podróby szwankują.
przy 180 000 trzeba wymienić pompę wody i gumy na stabilizatorze. Niestety jest to dość skomplikowane w tym modelu. Przy 250 000 zaczęło się sączyć z silnika więc zrobiłem uszczelkę pod głowicą. Niestety paprak mi nie splanował głowicy i po 20 000 musiałem to robić jeszcze raz.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW [l/100km]

9,4