Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer VI Sedan

demon@alpha.net.pl, 22 lat temu
Rok produkcji 1994
Mitsubishi Lancer VI Sedan 1.6 90KM 66kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Bardzo fajny,szybki samochodzik - trudno by mi bylo wybrac cos innego w tej klasie.
Bardzo szybko osiaga maksymalna moc,mimo wysoko umieszczonego momentu, radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Wg. mnie jeden z najlepszych w swojej klasie
Praktycznie idealnie dobrane przelozenia, biegi wchodza pewnie i precyzyjnie - jak do tej pory bezawaryjna.
Fabrycznie b.twardy (niezbyt dobrze zestrojony jak na nasze dziurawe drogi), nadrabia wlasciwosciami jezdnymi. Prowadzi sie doskonale, tylne zawieszenie niezalezne wielowahaczowe (Multi-Link).
Bardzo dobra, czasem przeszkadzaja mi przednie slupki, ale chyba wydziwiam. Przy manewrowaniu dobrze wyczowa sie tyl samochodu.
Jest prawie wszystko czego potrzeba. Bez szalestwa, ale OK.
Nawiew i ogrzewanie bardzo wydajne. Latem BARDZO dokucza brak klimatyzacji, wnetrze bardzo szybko potwornie sie nagrzewa.
Jak na swoje wymiary, wnetrze jest bardzo przestronne. Duzo miejsca na nogi, zwlaszcza z przodu.
Mogloby byc lepsze, cienka blacha. Nadrabia aerodynamika (przy duzych predkosciach szumy powietrza nie sa dokuczliwe).
Miasto przy dynamicznej jezdzie ok9l/100km (inaczej nie sprawdzalem:)),w trasie przy dynamicznej 7-7.5l/100km,przy lagodniejszej 6-6.5l/100km. Autoryzowany serwis BARDZO drogi, dlatego nie korzystam.
Nie mam pojecia ile by taki kosztowal w Polsce. Ale zeby bylo sprawiedliwie dam 4.
Moze byc, nowy juz nie jest wiec nie ma sie co dziwic. Poki co nie telepie sie nic w srodku ani na zewnatrz;)
Wymiana pompy wodnej po 150kkm - koszt 200zl. Samochod nie zostal unieruchomiony, po prostu nieustannie "gubil" wode.
Mitsubishi Lancer VI Sedan