Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer VIII Kombi

blucek, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 98KM 72kW
Rok produkcji 2006
Mitsubishi Lancer VIII Kombi 1.6 i 16V 98KM 72kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Kupiłem za b. korzystną cenę oraz dostałem kilka istotnych dodatków. Nie ukrywam ze w dużym stopniu przewazyła za kupnem jakość obsługi w salonie i serwisie (to nie tylko moja ocena) w tym podejscie do klienta. W pamięci mam wizyty w fordzie i eukarze gdzie po sfinansowaniu zakupu traktowany byłes jako natręt ew krowa do dojenia, tu naprawdę się zdziwiłem, kolejne wizyty utwierdzają mnie w słuszności decyzji, serwis niedrogi i sumienny. Nie wymieniam z nazwy aby nie reklamować, to pn-wsch Polski. Auto rodem z japonii co naprawdę się czuje, nic nie piszczy, wszystko w kupie i dopracowane, silnik wystarczający (a jezdżę dość ostro), w środku dość miejsca, deska bez zbędnych gadżetów których się i tak nie używa. Uważam że dokonałem korzystnego zakupu.
cichy, elastyczny, na czwórce ładnie się wyprzedza, czuje się że ma jeszcze zapas mocy pod pedałem, silnik na wyższych obrotach ładnie brzmi
biegi wchodzą bezbłędnie
dobrze tłumi nierówności na polskich drogach, zakręty pokonuje jak przyklejony (a mam kombi)
tylny środkowy zagłównik wyjęty i już nie ma problemu, ponadto polecam czujniki cofania, bajera!
Na mój gust ideał, po przesiadce z forda bez trudu intuicyjnie naciskam potrzebne przyciski i dźwignie. Świeżo mam w pamięci jazdę pożyczonym peugeotem gdy chcąc zatrąbić na pieszego próżno waliłem w kierownicę (klakson jak się okazało był w dźwigni po lewej). Niczego nie trzeba szukać, nie ma zbędnych głupot w stylu przycisków sterowania radiem w kierownicy.
szyby potrafią się zaparowac, na to klima i wszystko ładnie schodzi, ogrzewanie sprawne i skuteczne
2+2 lepiej nie trzeba, wygodnie na długie wyjazdy
do 120 doskonale, powyzej b. dobrze
mam ciężką nogę, zbyt nie zwracam uwagę na spalanie bo i tak planuję za 2-3 tyś km założyć gaz
Kupiłem jako testowy półroczny, cena wg mnie okazyjna o dychę mniej jak za nowe
jedyna niedogodność to moim zdaniem pedały za blisko siebie, but przy odejmowaniu z pedału gazu zaczepia o spód hamulca co rozprasza uwagę. Może wina dużego buta? (mam 10-tkę, ha ha) w poprzednich autach nie miałem tego problemu. Bagażnik mógłby być większy, koło zapasowe w bagażniku a nie podpięte z zewnątrz (jak co to bieda!)
za krótki czas na ocenę dlatego nie zawyżam

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 98KM 72kW [l/100km]

8,3