Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer VIII Kombi

Jacek, 13 lat temu
Silnik 2.0 i 16V Sport 135KM 99kW
Rok produkcji 2003
Mitsubishi Lancer VIII Kombi 2.0 i 16V Sport 135KM 99kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Silnik 2.0 pali tyle ile palić powinien czyli w okolicach 8-8.5l. Cena przeglądów nie jest porażająca gdyż silnik to stara i dobra jednostka DOHC. Gdyby nie fakt, że drugi bieg potrafi czasami (zwłaszcza jak silnik jest zimny) haczyć to byłaby ocena 5. Oprócz tego super, biegi wskakują gładko choć z oporem (dla mnie to zaleta).
Bardzo elastyczna jednostka jak na japończyka. Nie ma konieczności kręcenia bardzo wysoko. Dla przykładu na 5 biegu można spokojnie jechać 60km/h i przyspieszać. Silnik cichy o fajnym brzmieniu.
Lancer Wagon Sport - nie mam nic do dodania :)
Do przodu bardzo dobra. Do tyłu jest gorzej ponieważ auto ma oryginalnie przyciemnione tylne i boczne szyby. W nocy utrudnia to parkowanie ale od czego są czujniki parkowania.
Jak dla mnie bomba. Jeździłem w przeszłości Mazdą, Toyotą, Hondą, Renault ale powiem szczerze w Lancerze czuję się najlepiej.
Klimatyzacja chłodzi bardzo dobrze, ogrzewanie działa bardzo dobrze i sprawnie. Jest ok.
Bardzo fajne, zwarte kombi. Nie jest to co prawda wieloryb jak Mondeo czy Vectra ale miejsca nie brakuje na nic.
To jedna z jego zalet. Auto jest bardzo dobrze wygłuszone.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V Sport 135KM 99kW [l/100km]

8,4