Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer VIII Kombi

romekje, 8 lat temu
Silnik 2.0 i 16V Sport 135KM 99kW
Rok produkcji 2005
Mitsubishi Lancer VIII Kombi 2.0 i 16V Sport 135KM 99kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Dobre i trwałe auto za rozsądną cenę. Idealne dla rodziny 2+1 na wakacyjne wypady.
Miły dźwięk przy wyższych obrotach, nie bierze ani grama oleju, wkręca się bez problemu do 8 tys rpm.
Skrzynia biegów to coś co mnie najbardziej zawiodło w tym aucie na razie. Ma absurdalnie krótkie przełożenia, na 5 biegu (a 6 nie ma ) jadąc 110 km/h ma się 3200 rpm. jadąc 80 km/h ma się 2000 rpm. Na trasie aby jeździć oszczędnie trzeba się trzymać max. prędkości 120 km/h. Przy 140 mamy już powyżej 4000 rpm. 6 Bieg znacznie ułatwiłby jazdę i poprawił ekonomię. Dodatkowo biegi czasami ciężko wchodzą, zwłaszcza 2 bieg. Do tego cała skrzynia działa z bardzo wyraźnym oporem, wydaje się to zamierzone, ale gdybym jeździł tym autem po mieście przez cały dzień to byłoby dość męczące doświadczenie.
Jeździ się pewnie, na zakrętach raczej nic nie zaskakuje. Pomimo, że posiadam wersję comfort to stwierdzam, że i tak jest dość sztywno zestrojone. W wersji Sport na naszych drogach byłoby za twardo.
Wszystko w normie, słupki nie są grube, widoczność z wszystkich stron jest dobra a patrząc przez tylnią szybę można łatwo określić gdzie jest koniec auta bo tył jest bardzo pionowy. Podobnie jest z widocznością w lusterkach .
Wszystkie przełączniki są pod ręką, jest dużo schowków zwłaszcza w bagażniku. Bardzo często jednak zdarza mi się otwierać szybę tylną zamiast przedniej (w poprzednim aucie dokładnie w tym miejscu miałem opuszczanie przedniej szyby)
Nie mam zastrzeżeń. W zimie po około 4-5 minutach zaczyna lecieć ciepłe powietrze. Klimatyzacji nie sprawdziłem bo jeszcze nie miałem okazji.
Wszystko w porządku, zarówno z tyłu jak i z przodu. Posiadam dość duży fotelik samochodowy który nie zmieściłby się w większości kompaktów. Pomimo tego, że musiałem przesunąć fotel od pasażera i tak da się komfortowo jechać z kompletem pasażerów (i jedną bardzo małą pasażerką ;))
Większe szumy zaczynają się powyżej 120 km/h ale w dalszym ciągu nie jest to poziom który mógłby przeszkadzać.
Na razie żadnych napraw więc ciężko stwierdzić, pali tyle ile powinien, trochę droższe OC niż się spodziewałem.
W takiej cenie można kupić auto : ładniejsze, mocniejsze, pojemniejsze, bezpieczniejsze, nowsze. Ale wtedy musiałbym kupić 5 różnych aut. Dlatego wybór padł własnie na
Żadnych usterek do tej pory.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V Sport 135KM 99kW [l/100km]

8,7