Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer VIII Kombi

MariuszW, 6 lat temu
Silnik 2.0 i 16V Sport 135KM 99kW
Rok produkcji 2007
Mitsubishi Lancer VIII Kombi 2.0 i 16V Sport 135KM 99kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny i ekonomiczny.
Jeżeli potrzebujecie auta, które was nie zawiedzie polecam bez wahania. Bezawaryjny, dynamiczy, dobrze trzymajacy sie drogi, ekonomiczny, tani w eksploatacji, inaczej mówiąc samochód którego szukłem wiele lat. Posiadam Lancera CSW w wersji sport, wnętrze surowe, ale pomimo tego trafiło w mój gust. Siedzenie kierowcy mogłoby być wyposażone w reg. na wysokosci lędźwi i może siedzisko mogłoby być trochę dłuższe. Bagażnik jak dla mojej rodzinki, trochę za mały, byłem zmuszony kupić bagażnik dachowy, koło zapasowe zajmuje trochę miejsca, butla na gaz jest w miejscu przeznaczonym na zapas, ale byłem w stanie spakować dziecięcy wózek, walizkę i torbę podróżną,oraz to o czym zapomniałem napisać, łóżkeczko turystzczne dla mojego malucha.
Samochód ma przejechane z instalacją LPG 266 tys km Nic nie było naprawiane, głowica oryginalna, wsystko tak jak wyjechało z fabryki. Dodatkiem jest tylko zamontowane zabezpieczenie zaworów, oczywiscie również od samego początku. Jakiś czas temu miałem mały problem, myślełem, że właśnie dzieje się coś z zaworami, silnik zaczął pracować na wolnych obrotach dosyć nierówno. Sprawdziłem kompresje w cylindrach i.... okazało się , że na wszystkich 4 cylindrach jest UWAGA 15 BAR!!!!! Z takimi wartościami silnik był wypuszczony z fabryki!!! Pryzczyną nierównej pracy okazał się źle zamontowany rozrząd, pasek przeskoczył o dwa zęby, aczkolwiek na moje szczęście wymieniłem kpl rozrząd i wszysko wróciłlo do normy.
Przełożeni krótkie, dające wiele frajdy z jazdy, czkolwiek przedał by się 6 bieg.
Ze względu na LPG tylne sprężyny trochę siadły i jestem zmuszony je wymienić. Za części zapłaciłem ok 70 euro. więc nie ma tragedii.
Ok, nic dodać nijc ująć
Ogrzewanie i klimatyzacja działa jak należy, nie mogę narzekać.
Mam 178cm wzrostu, i niekiedy muszę się przesunąć do przodu, jeżeli wiozę kogoś równego sobie, aczkolwiek w 95% nic nie muszę przestawiać.
Mogłoby być lepsze, uszczeliki już nie trzymają jak należy i czasami słychac odgłosy z zewnątrz, ponadto słychac silnik przy jeżdzie powyżej 120 km/h
REWELACJA Tanie części, spalanie niewielkie, coś pięknego.
Najlepszy wybór jaki dokonałem podczas wyboru samochodu, Nie żałuję! jestem bardzo zadowolony,
Łączniki stabilizatora, korozja na lewym tylnym nadkolu, odpryski lakieru na masce od kamieni.... i kompletnie nic więcej.
Brak, nie pisze o przestawionym rozrządzie, ponieważ było to wadliwe napięcie paska, błąd ludzki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V Sport 135KM 99kW [l/100km]

8,7