Ocena kierowcy - Mitsubishi Sigma Kombi

szkodnick@vp.pl, 18 lat temu
Silnik 3.0 V6 177KM 130kW
Rok produkcji 1995
Mitsubishi Sigma Kombi 3.0 V6 177KM 130kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Jeżeli ktoś nie miał a ma zamiar kupić takie auto to już sie w nim zakocha :) Ja już przymierzam się do trzeciego :D
Co tu dużo pisać japoński silniczek w V-ce idealnie wywarzaony i z pięknym brzmieniem można postawić szklanke wody na nim przegazować i nie wyleje się nawet kropla, a o żywotności tego silnika można by pisać legendy, poprostu rewelacja
Mam dwa takie autka jednz manualem drugie w automacie, przy wyczynowej jeździe manual nie wytrzymuje mocy silnika(złe przełożenia) ale jeżeli nie ciągniemy za każdym razem po 6 tyś.obrotów i nie redukujemy ostro o 2 biegi w dół przy dość wysokich obrotach to skrzynia jest dożywotnia. Automat jeżeli dbamy o wymiane oleju i filtra(nie dajemy robic takiej wymiany jakimś podwórkowym mechanikom) gwarantuje dożywocie tej skrzyni przy jednym silniku
Na polskich drogach ciężko o komfort jakimkolwiek autem, Sigma to nie francuz i dziury na drogach się czuje ale można smiało jechać w trasę przejechac 1000km i nieczuje się zbytniego zmeczenia, pieknie wchodzi w zakręty i trzyma się asfaltu
Autko jest naprawdę cichutkie, tylko jak ktoś to wcześniej wspomniał jezeli listwy jeszcze się trzymają :D a jezeli nie to słychać świst :) ale zawsze można to szybko naprawić ( troszkę kleju do szyb załatwia sprawe)
Przy tej mocy silnika i tej pojemności jestem naprawdę pod wrażeniem mam założoną sekwencyjną instalację gazową i przy średniej jeździe do 120km/h spala do 10,5L./100km jeżeli sie jeżdzi szybciej,bo raczej tym autem nie da sie tak wolno jeździć :) to spala nie więcej niż 13L./100km gazu. Niestety jeżeli mamy to autko w automacie musimy doliczyć conajmiej 2 literki więcej :)
Jeżeli chodzi o cenę za jaką można kupić to auto to naprawde jest śmieszna do tego co to autko reprezentuje sobą, niestety większośc ludzi odstrasza duża pijemność :) szkoda że nie robili tego w dieslu
miałem i mam sporo innych autek ale nigdy nie spotkałem tak rewelacyjnego silnika jak w sigmie zastanawia mnie czy te motory się psują :) Jedyną wadą tego auta, bynajmiej w kombi jest to że na tylnej klapie w miejscu gdzie jest tablica wychodzi rdza (cosik nie spasowali )
Chyba takich Niema

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 177KM 130kW [l/100km]