Ocena kierowcy - Mitsubishi Space Runner I

Jacek, 16 lat temu
Silnik 1.8 4x4 122KM 90kW
Rok produkcji 1996
Mitsubishi Space Runner I 1.8 4x4 122KM 90kW 1991-1999 - Oceń swoje auto
Autko super, w zupełności zasługuje na swoją dobrą opinię. Tylko trochę za twarde zawieszenie i nie mało pali ale za to w 100% bezawaryjne. Tak jak już wspomniałem miałem wcześniej XMa i komfortu zawieszenia pneumatycznego nic chyba nie pobije ale za to drobnych usterek było co niemiara. Ogólnie Space Runner to auto dość dziwne bo minivan którym jeżdzi sie jak terenówką z silnikiem o charakterze sportowym.
Silnik o sportowym zacieciu. Można spalić gumę tak jak w rasowej rajdówce.
Biegi wchodzą elegancko, mocy wystarcza na każdym biegu już na niskich obrotach.
Autko doskonale trzyma się na zakretach. Trochę twarde zawieszenie ale za to bezawaryjne.
Doskonała zarówno z przodu jak i do tyłu. Wielkie szyby.
Wszystko pod reką. Na długiej trasie męcząca jest pozycja kierowcy jak w samochodzie terenowym. Czasami szkoda że nie ma drugich drzwi z tyłu.
Nie mam klimy ale latem szyberdach dużo daje. Zimą autko nagrzewa się bardzo szybko.
Wygodne fotele, doskonale trzymają na zakrętach. Miejsca jest dosyć dużo jak na minivana zarówno dla kierowcy jak i pasarzerów.
Dobre do prędkości 120km/h, powyżej niestety robi się głośno.
Przy silniku 1,8l spalanie kształtuje się pomiędzy 9,5l/100km-trasa a 11l/100km-miasto niezależnie czy benzyna czy gaz pali prawie identycznie. Mogło by być trochę mniej, wcześniej miałem Citroena XM 2l a średnio palił tylko 8l/100km.
Ceny części eksploatacyjnych dosyć niskie pomimo że to japończyk. Droga blacharka ale dostepna opcja tania na rynku części używanych. Auto dosyć drogie w zakupie ale warte swej ceny.
Dosłownie nic sie nie dzieje, wszystko działa bez najmniejszych problemów a przejechałem na nim już 20 tyś. km.
Zero usterek. Jak na auto 11 letnie to wprost niewiarygodne.
Mitsubishi Space Runner I