Ocena kierowcy - Mitsubishi Space Runner I

Silnik 2.0 TD GLX 82KM 60kW
Rok produkcji 1998
Mitsubishi Space Runner I 2.0 TD GLX 82KM 60kW 1992-1999 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Moim zdanie jest dobre auto w starym japońskim stylu - własciwie przeciętne we wszystkim ale w przeciętności tkwi jego moc :) No i w bezawaryjności.
Jak na diesla fajny dźwięk, elastyczny jest bardzo. W mieście miedzy 4-5 a na trasie praktycznie cały czas 5 bieg i w miarę się zbiera od 60 do 100 +/-. Niestety na trasie brakuje mocy i hałas już trudno znieść.
Skrzynia nigdy nie była wymieniana - więc jeśli śmiga dobrze po prawie 300k przebiegu to już można chwalić :) Czasem nie wchodzi wsteczny ale wystarczy puścić i wcisnąć znów sprzęgło i jest ok.
Doskonale - jak na klasyczne zawieszenie. Komfortu z hydro Citroenowskiego nie ma - ale jest miękko. Auto czuć że zaprojektowane na amerykański rynek - miło buja i w miarę dobrze wybiera nierówności. Prowadzenie jest ok.
Wysoka pozycja za kierownicę, duże szyby, duże lusterka i pudełkowaty kształt. Dobre auto do miasta :)
Jak na tak stare auto - biorą pod uwagę datę premiery - jest zaskakująco dużo schowków i wszelkiego rodzaju chwytaków w środku. Przełączniki czytelne i proste - no ale w końcu to auto nic nie ma w mojej wersji nawet klimy brak (choć miejsce na pokrętło zostawili :))
Ogrzewanie - po około 15 minutach się na grzeje porządnie :) Niestety urok diesla. Nawiewy dają radę - ale klima by się bardzo przydała ze względu na duże szyby przez które auto mocno się nagrzewa w lato.
Jest super :) No może oprócz pasażerów powyżej 180cm wzrostu bo tylna kanapa raczej zaprojektowana dla dzieci :)
Największa wada tego auta, wyciszenie słabe. Przy 120 jest już bardzo duży huk w środku.
Na trasie jakieś 7,5-8 litrów w mieście ok.9. Narazie jeździłem głównie zimą więc może latem uda się troszkę mniej. Nie mniej wydaje mi się że przy tej masie mógłby spalać z dwa litry mniej.
Auto dostałem z dziewczyną jako prezent - na pierwsze auto. Także jak dla mnie cena/jakość celująca ;) Więc pytanie czy kupiłbym go jeszcze raz - odpowiedziałem tak. Warto kupić to auto ale z pewnego źródła!
Narazie sworznie wachaczy i łączniki stabilizatora - no ale to musi się wyrobić przy takim przebiegu. Poza tym - leje paliwo i jeżdzę.
JW.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD GLX 82KM 60kW [l/100km]