Ocena kierowcy - Mitsubishi Space Star Hatchback 5d Facelifting

Zadowolona właścicielka, 4 lata temu
Rok produkcji 2018
Mitsubishi Space Star Hatchback 5d Facelifting 1.2 80KM 59kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamczny silnik ma dla mnie największe znaczenie, bo nie mam problemu z ruszeniem na pasach i przyśpieszeniem. Oszczędny, nie bierze oleju, za to troszkę hałasuje...ale przy wszystkich innych zaletach można to wybaczyć.
Karoseria : 12 lat gwarancji
Inne : Bardzo dobrze działa klimatyzacja. Mały promień zawracania i małe wymiary - łatwo parkować i manewrować. Mało pali. Na razie bezawaryjny. Bogate wyposażenie - ma wszystko.
Rok produkcji 2018 (ale model 2019). Bardzo dobra opinia. Kupiłabym ponownie. Świetnie wyposażone auto (ma chyba wszystko...) z dymnamicznym silnikiem 1,2 to było to czego potrzebowałam. Jestem bardzo zadowolona.
Bardzo dynamiczny silnik 1,2, co ma znaczenie szczególnie podczas ruszania na światłach. Kiedyś miałam inne "najbardziej niezawodne" auto innej bardzo znanej marki z silnikiem 1.0 i bywało słabo... na światłach ruszał jak wół... Teraz nie mam z tym problemu.
Na początku wydawała się sztywna. Ale już po kilku dniach przyzwyczaiłam się i w tej chwili nawet nie zuważam jak zmieniam biegi. Jest idealna. Nie mam żadnych zastrzeżeń.
Idealny. Nie mam zastrzeżeń. Nie wiem czy w tej rubryce powinnam to wpisać, ale promień skrętu jest bardzo mały, dzięki czemu łatwo manewrować i zawracać. Polecam każdemu, kto ma mało miejsca do parkowania i każdemu do miasta, tam gdzie ciasno, Space Star sobie poradzi.
12 lat gwarancji na karoserię mówi samo za siebie. Bardzo dobra jakość blach i lakieru.
Widoczność taka sama jak poprzednim "najbardziej niezwodnym" aucie innej marki. Nie ma różnicy. Fotel kierowcy i pasażera jest regulowany (wysokość siedzenia), więc łatwo dostosować.
Uważam, że jest to bardzo ergonomiczne auto. Opływowy kształt i niskie opory powietrza.
Klimatyzacja działa naprawdę dobrze i to już przy ustawieniu pokrętła na 2. W poprzednim "najbardziej niezwodnym" aucie innej marki z silnikiem 1.0 działała słabo. Kupując Space Star można mieć pewność, że w najgorsze upały podróż będzie przyjemna.
Samochodzik malutki, ale wewnątrz można czuć się komfortowo, bo przestrzeń jest naprawdę spora. Bagażnik można łatwo powiększyć w razie potrzeby i pomieści naprawdę ogrom rzeczy. Nie polecam jedynie bardzo wysokim osobom z uwagi na fakt, że siedzi się dość wysoko i osoby 166 cm mogą nie czuć się komfortowo, a te naprawdę wysokie mogą zaczepiać głową przy wsiadaniu. Ważne jest, że pasażerowie z tyłu mają dużo miejsca na nogi, jak w normalnym samochodzie o znacznie większych rozmiarach. W najmniejszym modelu innej znanej marki usiadłam z tyłu i nogi były ściśnięte i tak naprawdę reszta też...to nie był samochód nawet dla 4 osób, no ale był 5-drzwiowy.... W Space Star 2018 nie ma tego problemu, to samochód dla 5 osób w całym tego słowa znaczeniu.
W porównaniu z poprzednim "najbardziej niezwodnym" autem innej marki jest rzeczywiście trochę gorzej. Słychać mocniej pracę silnika przy dodawaniu gazu. Jednak coś za coś, bo te silniki nie biorą oleju.... Co jest ważniejsze, olej czy hałas ? - niech każdy sam oceni. Dlatego ujmuję tylko jedną gwiazdkę, bo nie jest to dla mnie jakiś wielki problem, przy wszystkich innych zaletach.
Niskie spalanie, bardzo ergonomiczny kształt, malutki i lekki samochodzik do miasta - bardzo niskie koszty utrzymania.
Tu zdecydowanie pięć gwiazdek. 5 lat gwarancji fabrycznej i 12 lat na karoserię za taką cenę...? A do tego bardzo bogate wyposażenie: regulowane elektrycznie i podgrzewane lusterka, podgrzewane fotele, inne nowoczesne funkcje, takie jak klimatyzacja, automatyczne wycieraczki w razie deszczu, światła LED-y, odbieranie telefonu przyciskiem na kierownicy, tempomat, wskaźnik ciśnienia w oponach, itd. to okazuje się możliwe za cenę gołego samochodu innej bardzo znanej marki. Często ktoś narzekał na słabą jakość materiałów, ale może dotyczyło to roczników sprzed 2018. Moim zdaniem bardzo eleganckie wnętrze, szczególnie elementy w kabinie na wysoki połysk dodają elegancji. Pozostałe to w większości tworzywa sztuczne. Może nie wyglądają zbyt elegancko, ale za to nie czuć z nich żadnych lotnych substacji, a to jest na pewno ważniejsze niż wygląd.
Przejechałam 1 tys. km i dotychczas tylko lamka kontrolna ciśnienia w oponach się zapaliła. Po dopompowaniu powietrza w jednym kole zgasła. Dobrze mieć taki wskaźnik.
Na razie brak jakichkolwiek usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 80KM 59kW [l/100km]

Mitsubishi Space Star Hatchback 5d Facelifting