Ocena kierowcy - Nissan 100NX

FilipGałecki, 18 lat temu
Rok produkcji 1993
Nissan 100NX 1.6 90KM 66kW 1990-1996 - Oceń swoje auto
jak narazie niezawodny i oby tak dalej!!
Lubi wysokie obroty, dopiero przy wyższych zaczyna przyśpieszać, ale zato przyśpiesza żwawo- zadziwiająco jak na 1,6.
Skrzynia działa precyzyjbnie jedyny minus, że czasem wsteczny niechce wejść i trzeba ruszyć aultkiem
coprawda mam sportowe zawieszenie (obniżony i usztywniony) trzyma sie jak przyklejony, w ostrych zakrętach pzry dużej prędkości niema najmniejszych problemów, przydaje się jednak niski profil opon. Niestety sztywne zawieszenie to marny komfort na naszych drogach mało głowy nieurwie na dziurach ale coś za coś!
bardzo dobra, nawet dach jest ze szkła!
wszystko znajdujemy odruchowo, najważniejsze przełączniki są tam gdzie być powinny i gdzie ich intuicyjnie szukamy.
mało kombinacji do wyboru jednak jak dlamnie wystarcza, jestem z działania ogrzewania zadowolony dość szybko sie nagrzewa
mam 194cm wzrostu, jeśli zprzodu odsune siedzenie jest naprawde dużo miejsca nawet jak dlamnie wystarczająco, jednak z tyłu już niema gdzie palca wcisnąć, ale to ma być samochód sportowy dla kierowcy i jego laski a nie rodziny, ale bagażnik jest pojemny worek ziemniaków się zmieści i jeszcze jest miejsce :) Natomiast przy wsiadaniu i wysiadaniu treba sie nawiginać i być dość dobrze rozciągniętym ale siedzi sie niźutko jak w prawdziwym cupe.
na światłach prawie nisłychać że silnik pracuje!
moje auto jeżdzi na gazie pomimo zimy pali pzryzwoicie jak na 1.6 alesporo zależy od stylu jazdy pzry naprawde ostrej jeżdzie potrafi naprawde ostro pochłaniać paliwo
Za niewielkie pieniądze można mieć naprawde niezawodnego japończyka,który nadodatek sportowo wygląda, ma zdejmowany dach i daje wiele radości z jazdy
tradycynie urwana klapka schowka przy środkowym podłokietniku,oraz antenka
pzrejechałem 10 tyś km i niemiałem usterki, no raz mi sie żarówka przepaliła :) hehe

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 90KM 66kW [l/100km]

9,6