Ocena kierowcy - Nissan Almera I Hatchback

sharkky@poczta.onet.pl, 14 lat temu
Silnik 2.0 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Nissan Almera I Hatchback 2.0 D 75KM 55kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : niezawodny, oszczędny silnik, jednak przydałoby się więcej mocy.
Karoseria : to zdecydowanie najgorszy punkt tego auta..
Układ elektryczny
zależy co kto lubi. tym autem nie da się jeździć dynamicznie, wyprzedzanie niekiedy przyprawia o dreszcze, ale za to jest oszczędne i niezawodne! nie jest to skarbonka na kółkach, ja wymieniam tylko to co trzeba i jeżdżę. jednak jego największym minusem jest karoseria!! ja rozumiem auto ma 13 lat, ale żeby mimo dobrego zabezpieczenia przez poprzedniego właściciela, progi praktycznie całe się rozleciały przy takim roczniku to trochę przesada! nadkola miałem również dobrze zabezpieczone a już zaczynają puchnąć.. wiadomo oceniałem auto którym ja jeżdżę, z takim rocznikiem, przebiegiem i silnikiem. mogę go polecić ludziom którzy spokojnie chcą sie przemieszczać z punktu A do B bo na pewno ich nie zawiedzie. ale ja zamieniam na coś z dynamiczniejszym silnikiem, oszczędność oszczędnością ale przyjemność z jazdy też musi być! (tu jej nie za wiele..)
wydaje się że ten silnik jest niezniszczalny. mój pali na dotyk(czy zimą czy latem), bierze śladowe ilości oleju, spala bardzo mało ON. jednak jego największą wadą jest moc, a raczej jej brak.. strach jeździć tym autem w 5osób, naprawde.. jednak coś za coś :)
skrzynia na 4. biegi wchodzą dość łatwo, poza wstecznym który czasami \"haczy\" ale podobno ten typ tak ma..no i podczas naprawdę dużych mrozów potrzeba 2-3min żeby chodziła normalnie. jest dość dobrze zsynchronizowana.
w moim aucie jest średni, ale być może to wina przebiegu oraz tego że nie zamierzam w niego za dużo inwestować. ogólnie to na większych dziurach wali jak na wozie drabiniastym, w zakrętach przy większej prędkości słabo się trzyma drogi (nosi tył)
jeździłem trochę rożnymi autkami, czy to większymi czy to mniejszymi, ale w almerze pod względem widoczności czuje się najlepiej! lusterka boczne, tylne, przód-tył auta, dla mnie naprawdę bomba :)
bardzo dobra, japońce nie przesadzili z ilością schowków(te z tyłu po bokach chwaliło wiele osób które ze mną jeździło) , wszytko jest na miejscu, obsługa intuicyjna, człowiek czuje się jak u siebie. mi osobiście brakuje schowka zamykanego na kluczyk fotele mało komfortowe- są za twarde i męczą przy dłuższych trasach.
silnik nagrzewa się bardzo szybko i oddaje ciepełko do wnętrza, co zimą cieszy. latem już nie jest tak kolorowo, przydałaby się klima.. szyby parują podczas deszczu, a w szczególności tylna.
bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła przestrzeń w tym aucie! nie należę do wielkoludów(178cm) ale miejsca jest naprawdę dużo! tak samo z przodu jak i z tyłu, bez problemu mieści sie 5 osób i nikt nie narzeka :) bagażnik nie powala wielkością ale jak dla mnie wystarczający.
wiadomo jak to diselek, trochę go słychać. ale nie jest to męczące, wręcz przeciwnie:) jednak słuchanie stuków dochodzących z pod auta nie należy do przyjemnych. przy większych prędkościach słychać szumy i świsty dochodzące z okolic szyb i drzwi.
największy plus tego auta! przy jeździe po mieście pali od 5 do 5,5 l/100km. w trasie od 5l w dół, można uzyskiwać zaskakująco niskie zużycia :) zimą spalanie wzrasta około litr. części dostępne, dużo zamienników w dobrych cenach, mechanicy też nie zdzierają skóry z człowieka.
za tą cenę wart uwagi. swoją niezawodnością bije wszystkie fiaty, peugoty itp. na łeb. i nie płacimy za znaczek jak w przypadku audi czy vw. ogólnie stosunek jakość/cena oceniam na b.dobry.
mój ma chyba coś nie do końca tak jak trzeba z elektroniką, zawsze musi być jakaś żarówka przepalona :P wymieniłem przy oświetleniu włączników, padła od świateł postojowych. wymieniłem ją, padła od podświetlenia prędkościomierza. po jej wymianie padła znów ta od włączników(tym razem od regulacji nawiewu). byłem u elektronika i \"odkrył amerykę\" że gdzieś musi się robić zwarcie.. a ja przestałem wymieniać żarówki, te co nie świecą dalej nie świecą, reszta działa i mam spokój ;) kontrolka od rezerwy się nie zapala, ale to norma w tym modelu. poza tym raczej rzeczy wynikające z rocznika(jakaś uszczelka odpadnie itp) ale naprawy na własna rekę, więc koszty znikome.
u mnie, odpukać, z poważniejszych rzeczy absolutnie NIC, a jeżdżę naprawdę sporo.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 75KM 55kW [l/100km]

5,8