Ocena kierowcy - Nissan Almera I Hatchback

Silnik 2.0 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Nissan Almera I Hatchback 2.0 D 75KM 55kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość wykonania.
To taki golf, tyle, że dla oszczędnych i spokojnych. Auto bezawaryjne i dopracowane. Niewyrózniajace się.
Silnik nie do zdarcia. W największe mrozy odpala jak pszczółka. Nie bierze grama oleju. Ale, ale, ten samochód wogóle nie przyśpiesza, wiedziałem, że kupuję mułowatego diesla, ale nie spodziewałem się, że aż tak. Niezależnie czy wciszniesz gaz do deski, czy tylko 1/3 on i tak nic się nie dzieje. Słabuje zwłaszcza pod górki, co mnie rozczarowało. Wszystko jest z moim egzemplarzem w porządku, bo rozbuja się nawet do 160km/h.
Czasem wsteczny wchodzi za drugim razem.
Koła reagują na najmniejszy nawet ruch kierownicą. Bardzo zwrotny, dobre wspomaganie, parkuje sie z przyjemnością. Zawieszenie chyba trwałe, prowadzi się jak po szynach. Nawet przy prędkości maksymalnej nie tańczy po jezdni.
Głowa kierowcy jest wysoko ponad kierownicą i deską rozdzielczą. Widać koniec maski. Auto robione pod Japończyków - 1,50m w kapeluszu. Żadnych zastrzeżeń.
Fotele średnio wygodne na dłuższą trasę. Z powodu, że 3 drzwiowy, regulacja oparcia fotela jest skokowa, co wkurza strasznie.
Dobrze.
Zupełnie wystarczająca.
Nawet przy prędkości maksymalnej nie ma żadnych dramatów. Czasem skrzypią jakieś plastiki.
Japończycy naprawdę koncentrowali się na niezawodności i jakości wykonania. Ceny napraw i części chyba średnie, ale bardzo rzadko trzeba z nich korzystać.
Ta jakość jest warta swojej ceny. Jesteś spokojny, że auto nie rozsypie się niespodziewanie.
Trochę połamanch plastików. Kupiłem z niedziałającym prędkościomierzem.
Kupiłem samochód, który dobre pary miesięcy wcześniej stał nieruszany, przez co zaśniedziała elektryka i musiałem wymieniać czujnik położenia wału korbowego.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 75KM 55kW [l/100km]

Nissan Almera I Hatchback