Ocena kierowcy - Nissan Almera I Hatchback

W3N3K, 14 lat temu
Silnik 2.0 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1999
Nissan Almera I Hatchback 2.0 D 75KM 55kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Jak na chwilę obecną jest super, zobaczymy jak będzie się sprawował w przyszłości. Z tego co widzę części nie są może najtańsze ale i wytrzymałość jest wysoka. W najbliższym czasie czeka mnie wymiana oleju i rozrządu, na pewno odnotuję to w dzienniku pokładowym i kosztów.
Silnik jest naprawdę bardzo elastyczny. W mieście rzadko kiedy trzeba zmieniać bieg. Żadnych problemów nie odnotowałem :)
Idealna skrzynia biegów, bieg jakby był prowadzony dokładnie w to miejsce gdzie ma trafić. Żadnych luzów czy sytuacji w której bieg nie wchodzi.
Trochę twardy w porównaniu z Oplem Astra, Bardziej przypomina mi Fiestę z dawnych lat, ale ogólna przyjemność z jazdy jest na wysokim poziomie.
Jestem wysoki i nie mam problemów z widocznością, dla mnie widoczność jest dokonała. Osobną kwestią pozostaje wyczucie samochodu przy cofaniu i manewrach prakingowych, ale to przyjdzie z czasem (samochód mam 3 tygodnie).
Wszystko na swoim miejscu, dokładnie tam gdzie powinno się znajdować. Przełączniki czytelne i logiczne. Jestem zadowolony.
Bardzo wydajny system, zwłaszcza ogrzewanie tylnej szyby. Z przodu nadmuch jest bardzo wydajny, pod warunkiem że ustawione jest w 100 % na przednią szybę, w sytuacji, gdy ustawimy 50 na 50 z nadmuchem na nogi (i są duże mrozy) szyba przednia lekko paruje. Problem do opanowania.
Mam bardzo dużo miejsca z przodu oraz możliwość regulacji fotela tak jak tylko sobie zażyczę. Z tyłu nie jechałem ale z tego co mówią pasażerowie nie ma co narzekać jak na samochód 3 drzwiowy zaskakująco dużo miejsca. Dodatkowym atutem jest dzielona tylna kanapa dzięki, niej przestrzeń bagażowa może być jeszcze lepiej wykorzystana.
Wszystko jest ok do 2000 obr. Po tej wartości zaczyna być słychać pracę silnika. Nie wiem jak będzie na trasie, jak coś dopiszę moje uwagi.
Mam nadzieję, że na wiosnę będę mógł zmienić moją ocenę na \"doskonale\". W tej chwili są spore mrozy i leży kupa śniegu. Samochód jest odpalany i pracuje na wolnych obrotach zanim zacznę jazdę. To na pewno zwiększa spalanie.
Cena rewelacyjna, moim zdaniem ciężko o samochód w tym przedziale cenowym (ok 9000 pln) z takim wyposażeniem i takiej jakości. Przed zakupem oglądałem oceny innych o tym modelu i widać, że ten model almerki wypada bardzo dobrze. Gorąco polecam.
Na chwilę obecną nie widzę nic do czego mógłbym się doczepić :)
Widać pierwsze oznaki wieku a mianowicie pokazuje się rdza. Temat do poprawki na wiosnę. Rdza wychodzi przy progach w tylnej części oraz w miejscach narażonych na odpryski (narożniki drzwi, klapy przedniej).

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 75KM 55kW [l/100km]

7,2