Ocena kierowcy - Nissan Almera I Sedan

Piotr, 18 lat temu
Rok produkcji 1999
Nissan Almera I Sedan 1.6 99KM 73kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Niezawodnosc nissana potwierdzona!!!! ale musi to byc orginalne Made in Japan!!! To jest naprawde dobre auto!!,Jedynie silnik mógłby byc bardziej dynamiczny ale przeciętnemu uzytktownikowi wystarczy nawet 1.4 16v 87km
troche brakuje mu mocy przy wiekszych predkosciach 100km jak na ta wielkosc auto to za malo,do 100 12 sek calkiem niezle idzie ale powyzej 100 tragedia zwlaszcza denerwuje to w trasie przy wyprzedzaniu. Silnik niezawodny nigdy nie byl otwierany jest na łancuchu rozrządu wiec nie ma problemu z wymienianiem paska
doskonale zestopniowanie i idealna praca skrzyni biegow zadnych zaciec zgrzytow nawet przy wysokich obrotach,krotkie skoki dzwigni jak w sportowym aucie
Taki przebieg a usterek w zawieszeniu prawie nie było co jakies 80tyś wymieniane są końcowki ale to normalka na naszych drogach,(Np przednie amortyzory są jeszcze orginalne fabryczne a trzymaja jak nowki)Tylnie amory byly wymienione drogie bo 500zl za sztuke,Hamulce super zwłaszcza w wersjach z 4 tarczami i abs(tak jak u mnie) Auto prowadzi sie idealnie nawet z duza predkoscia w zakretach(Nigdy nie wyleciałem z drogi)
wszystkie przełoczniki pod reka wszystko proste i nieskomplikowane zegary czytelne
Ciagle problemyz parowaniem szyb u mnie jest klima wiec jest lepiej,czesto przepala sie rezystor wentylatora(u mnie 2 razy)koszt nowego ok 100zl
w wesji sedan super wielkoscia dorownuje primerze roznica dlugosci to zaledwie 20cm
Idealnie 300000km zadnych zgrzytow plastikow zadnych nieprzyjemnych odglosów nawet przy jeździe z duza predkosca
Taka almerke mozna kupic za 10-15 tys a auto pojezdzi dlugo no i niezawodnie Polecam wzystkim bo jest to naprawde bardzo dobry i wytrzymaly somochod
rezystor wentylatora,wypalone zarowki pod wskaznikami,urwal sie zawias od strytki miedzy fotelami
Nic sie powaznego nigdy nie popsuło,nigdy nie stanelo na trasie ideał Niezawodności

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 99KM 73kW [l/100km]

9,2