Ocena kierowcy - Nissan Almera II Hatchback

Silnik 1.5 16V 98KM 72kW
Rok produkcji 2003
Nissan Almera II Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Znakomicie trzyma się jezdni
Inne : Gnijąca belka pod chłodnicą.
Ogólnie auto oceniam na 4- .Gdyby nie silnik który jest pomyłką w kwestii mocy , ale nadrabia świetnym spalaniem.Kupując to auto trzeba koniecznie zajrzec pod spód i obejrzeć belke pod chlodnicą która bardzo często gnije.Najlepiej kupić auto z silnikiem 2.2 , a jeśli chcemy już benzyne to z pewnego źrodła.
Silnik 1.5(QG15DE) jest zdecydowanie za słaby . Nie daje Sobie rady z autem , fakt nie jest to wyścigowka , ale nie raz miałem wątpliwości ,czy dam rade wyprzedzić auto.Do tego dochodzi to ,że ten silnik podobnie jak 1.8 (QG18DE)łyka olej . U mnie było to niestety prawie 2 litry na 1000km czyli taki 2 suw :)
Skrzynia biegów jest dosyć dobrze spasowana. Bardzo bardzo często nie wchodzi bieg wsteczny mimo wymiany wybieraków
To najmocniejszy atut Almery , auto niczym przyklejone do jedni nawet przy prędkościach ponad 140 w zakręcie nie miałem obaw
Zarówno do przodu , na boki jak i do Tyłu widoczność jest doskonała.
No cóż skomplikowanego ułożenia elementów klimatyzacji czy radia nie ma , więc wszystko jest na swoim miejscu i po kilku minutach zmieniamy wszystko intuicyjnie.
Klimatyzacja po nabiciu chłodziła jak lodówka , tak samo ogrzewanie daje rade
Pozycja za kierownicą jest bardzo wygodna. Minusem sa fatalne fotele które nie mają żadnego trzymania na boki,po prostu fotele to tragedia .
Mimo użycia mat wygłuszających w aucie jest bardzo głośno , wymiana uszczelek na nowe na niewiele się zdała , dalej gwizdało i trzeba było zagłuszać radiem
Tutaj miłe zaskoczenie bo za 100zł robiłem ponad 250 km przy jeździe dosyć dynamicznej ze względu na to że trzeba było auto \"rozbujać\" ,żeby jechac w miare płynnie
Za auto zapłaciłem 7 Tys zł. Wymagało troche pracy , ale i tak do perfekcji mu brakowało.
Żadnych dobiazgów ,części bardzo tanie .
Sprzęgło, półosie , przeguby i reszta w cenie \"barszczu\"

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 16V 98KM 72kW [l/100km]

7,7