Ocena kierowcy - Nissan Almera II Hatchback

pawel, 18 lat temu
Rok produkcji 2001
Nissan Almera II Hatchback 1.5 90KM 66kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
dobre,solidne auto,szczególnie gdy jeździ nie więcej niz 2 osoby (moze z dzieckiem), dobrze wyposażone, w miarę proste w obsłudze (ostatnio próbowałem wymienić żarówkę w focusie i w porównaniu z almerą to łamigówka połączona z akrobatyką), ekonomiczne, nie kradzione. Polecam szczególnie, że przejechałem tego typu almerami (jedna prywatna,druga służbowa) łącznie 170tyś km) i zawsze spisywały się bez zarzutu.
cichy,ekonomiczny,aczkolwiek trochę za słaby jak na tę pojemność i masę samochodu,nie zauważyłem jakichkolwiek ubytków oleju pomiędzy przeglądami
biegi wchodzą lekko i precyzyjnie,z samochodów jakimi jeździłem (focus,laguna,nubira,carina E,fiesta) najlepsza, "długa trójka" pozwala nadrobić brak mocy przy wyprzedzaniu
dobre prowadzenie w zakrętach i na śliskiej nawierzchni, jak na polskie drogi trochę za twarde,szczególnie z oryginalnymi oponami bridgestone
jak w każdym hatchbacku, do tyłu mogłoby być trochę lepiej
bardzo prosta,intuicyjna,haczyki na teczke,siatki w bagazniku,uchwyty na napoje oraz podłokietnik w standarcie (nawet taki mikroskopijny),bardzo wygodna kierownica
ok
z przodu wygodnie (mam 190cm) z tyłu średnio,miejsca nad głową chyba więcej niż u konkurencji
do 120 ok,denerwujące skrzypienie lampki nad głową w podsufitce, próbowałem już wszystkiego i dalej skrzypi, do tego piszczenie pedału sprzęgła, nie bardzo wiadomo gdzie nasmarować,ale można się przyzwyczaić
bardzo ekonomiczny, na baku można 1000 km przejcechać, oczywiście jadąc ekonomicznie, na trasie przy rozsądnej jeździe trudno przekroczyć 6,5 litra w mieście 8. Ceny przeglądów podobnie jak w innych markach,trochę za często 15 tyś, ale rozsądek nakazuje by auto co 15 tyś ktoś kto się zna i tak przeglądnął
w 2001 roku w marcu dałem 49 tyś za wersję comfort high, ma wszystko co potrzebne, oprócz bocznych poduszek i szyb elektrycznych z tyłu, wtedy mozna było za to kupić pięciodrzwiowego yarisa,też w pełnym wyposażeniem, więc oferta była ok
poza skrzypieniem lampki i pisków wciskanego sprzęgła nic
nic,nawet rdza na klapie nie wyskoczyła

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 90KM 66kW [l/100km]

6,6