Lista ocen Nissan Almera II Hatchback 1.5 90KM 66kW 2000-2004 (41) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mariusz W
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Tutaj ze względu że wiedziałem co brałem uratowałem swój samochód przed złomem , więc było roboty trochę przy układzie hamulcowym pompa hamulcowa , zestawy naprawcze plus czyszczenie zacisków wszystko z nakładem do 300zl i nakładem pracy ponoć występuje to w większości tych modelów. Warto sprawdzić przed zakupem plus belka dolna przednia pod chłodnica rdzewieje ale jest gruba też da się zrobić swoimi rękoma i mieć kumpla że spawarka. Po za...
~kammal
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Jedyny problem ze skrzynią biegów, ale raz na 6 lat to chyba OK. Nigdy nie musiałem nigdzie stawać i czekać na hol. W przypadku z skrzynią i tak dojechalem jeszcze ok. 60 KM do domu. Dopiero jak zgasiłem samochó i odpaliłem ponownie po ok. 2 godz. by go zabrać do zakładu to odmówiła posłuszeństwa. Po wymianie na inną używaną jeździłem kolejne 3 lata bez awarii.
~OBG
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Jak dla mnie najpoważniejszą usterką dla której zdecydowałem się sprzedać ten samochód były blachy, które korodowały w ogromnym tempie. Progi zrobiły się aż miękkie, a na klapie bagażnika i dachu pojawiały się plamy rdzy. Pozostałe usterki w ciągu dwóch lat to przepływomierz, sonda lambda i uszkodzona cewka zapłonowa. Auto w warsztatach stało tylko 3 razy - przy wymianie oleju.
~Vito
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Do tego ten samochód został stworzony! Porządna japońska konstrukcja, stworzona bez kalkulowania zysków producenta z serwisowania i napraw. Proste rozwiązania są nie tylko kuloodporne, ale i tanie w ewentualnych naprawach.
~Vito
~Jacek- klaniam sie NISSko
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Oprocz pompy paliwa, ktora poprosu troszke piszczala (wymieniona na gwarancji - podobno lozysko) nie mialem zadnych problemow. oprocz gwarancyjnej naprawy powloki lakierniczej klapy tylnej (bez problemu bo to znana wada czesci almer)
~Jakub1979
Hatchback 1.5 90KM 66kW
przez 8 lat użytkowania nie miałem poważnych usterek. Silnik nigdy mnie nie zawiódł. Jedyny mankament to cewki zapłonowe. Są tanie i każda jest niezależna dzięki czemu można wymieniać je każdą z osobna.
~Kurant 28
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Dwie napraw gwarancyjne 1. czójnik wału korbowego (wada fabryczna zrobili mi to na przegladzie) 2. cos poprawili przy zwijarce pasa bezpeiczeństwa kierowcy jak na 100 000 km to chyba niewiele .....
~Dominik
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Oczywiście czujnik na wałku rozrządu, który serwis miał wymienić w trakcie przeglądu i zrobił to dopiero jak auto stanęło. Pomijając ten fakt nie wystąpiła żadna poważna awaria.
Dziennik kosztów dla Nissan Almera II Hatchback 1.5 90KM 66kW
8,7
9,3
~kmich
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Czujnik położenia wału - nagle zgasł przy 150 na autostradzie, 4 osoby, pełno bagaży, 400 km do domu, wieczór. Laweta do ASO 160km, 10 min, 0 zł (nominalnie 170), ale nerwy....
Nissan Almera II Hatchback