Ocena kierowcy - Nissan Almera II Hatchback

Silnik 1.8 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2003
Nissan Almera II Hatchback 1.8 16V 116KM 85kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Kupiłem to auto około miesiąca wstecz i już chce je sprzedać. Miałem już wiele aut, ale to jest najgorszy kompakt z tamtych lat produkcji. Czy to auto poza nazwą ma coś jeszcze wspólnego z Japonią? W sumie dziwię się, że japończycy poszli na współpracę z francuzami i pozwolili produkować coś takiego. Oczywiście auto ma jakieś tam plusy ale większość to zdecydowane minusy. Szczegóły poniżej.
Jedna z niewielu zalet auta. Silnik dość dynamiczny, nie spala oleju, brak wycieków. Drobne zarzuty, to lekkie szarpanie na niskich obrotach.
Mało precyzyjna. Nie zawsze można znaleźć odpowiedni bieg, szczególnie czwarty. Drążek zmiany biegów rusza się podczas przyspieszania i puszczania pedału gazu. Wymieniłem poduszki silnika i skrzyni i dalej to samo.
Jakoś dziwnie się nim jeździ. Żadnych luzów w zawieszeniu a na kierownicę przenosi się każda nierówność drogi. W koleinach czy na dziurach trzeba mocno trzymać kierownicę. Na prostej drodze jest ok, ale na zakrętach czy rondach cały czas mam wrażenie, że auto wyleci z drogi.
Tu całkiem przyzwoicie. Bardzo mało rdzy.
Całkiem nieźle, ale zawsze mogło by być lepiej. Strasznie irytuje mnie lewe lusterko wsteczne. Jestem wysoką osobą więc fotel kierowcy muszę mieć dość daleko odsunięty od kierowcy. Niestety lusterka już nie mogę dla siebie ustawić. Widzę pół auta w lusterku. Muszę się nachylać do przodu aby coś zobaczyć.
Bagażnik mały. Brak kieszeni w oparciach foteli. Schowek w podłokietniku maleńki i niepraktyczny nie wspominając, że rozlatuje się.
Tu bardzo dobrze. Grzeje jak opętany..., choć klima nie działa.
Z przodu całkiem nieźle, z tyłu trochę ciaśniej.
Nie jest źle, ale np focus 1.6 jest znacznie cichszy.
Mam go za krótko aby coś więcej napisać. Poza wymianą poduszek silnika i kilku innych drobiazgów nic więcej nie robiłem.
Moim zdaniem za drogi jak za taką jakość. Ja kupując auto myślałem, że to prawdziwy japończyk. Po kilku dniach czar prysł. Jakość plastików i montażu poniżej krytyki.
Właśnie to mnie skłania do szybkiej sprzedaży auta. Elektryka żyje własnym życiem. Żarówki oświetlenia zegarów czy pokręteł nawiewów przepalają się nagminnie. Zamki centralnego zamka raz działają raz nie. Pewnego dnia zastrajkował zamek bagażnika. Jakoś trzeba bylo go otworzyć, więc osłonę plastikową trzeba było lekko podłamać.
Na szczęście w ciągu miesiąca użytkowania nie miałem żadnych poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 116KM 85kW [l/100km]

Nissan Almera II Hatchback