Ocena kierowcy - Nissan Almera II Hatchback

Tomek, 19 lat temu
Silnik 2.2 dCi 136KM 100kW
Rok produkcji 2003
Nissan Almera II Hatchback 2.2 dCi 136KM 100kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Generalnie auto z tym silnikiem godne jest polecenia. Ja kupujac je nastawialem sie na ekonomicznosc. Chcialem auto wygodne, tanie w utrzymaniu no i niezawodne. Planowalem kupic starszego A3, ale stanelo na Almerce N16 i jestem zadowolony. Bylo warto - polecam!
Generalnie bez Turbo bylby strasznie mulowaty, ale turbo sprawia, ze kiedy inne samochody nie maja juz czym przyspieszac, ja jeszcze rozpedzam sie. Minus to wielka "turbodziura" no i niesamowicie glosny motor - szczegolnie jak jest zimny. Praca przypomina mi Mercedesa beczke ;)
W zasadzie OK, ale jak jest zimny to czasami musze silowac sie z biegami.
Troche glosne zawieszenie. Wiem, ze trzeba juz troche powymieniac drobiazgow, ale czasami czuje sie jakbym jechal pociagiem. Stuki itd... Auto doskonale trzyma sie drogi, nie zawiodlo mnie jeszcze na ostrych zakretach.
Przod doskonala, do tylu problemy - mam wersje 3 drzwiowa - ciezko parkuje sie. Sugestia dla tych, ktorzy maja problemy z widocznoscia do przodu. Wyzej fotel - pomaga ;)
Wentylacja dobra - troche wentylator przy maksymalnych obrotach buczy i rezonuje z deska, ale jest OK. Niestety nagrzewa sie bardzo dlugo. To wielki minus zima...
Duzo miejsca z przodu, duzo miejsca z tylu. Mam 185 cm i z przyjemnoscia jezdze z przodu, a ostatnio odkrylem komfort jazdy na tylnym fotelu - szczegolnie "jak jest mi juz wszystko jedno" ;)
Strasznie glosne przy jezdzie powyzej 100 km/h. Halasuje glownie powietrze. No i silnik jak jest zimny klekoce jak stado bocianow. Pozniej pracuje juz jak dobra ciezarowka... czyli lepiej, ale i tak glosno. Generalnie przesiadajac sie z benzyniaka mozna sie lekko zdziwic.
Nie jest to A2, ale pali malo. Trasa okolo 5,5 l a miast przy dynamicznej jezdzie okolo 8l zima (krotkie odcinki) - latem jeszcze nei sprawdzalem jak wyglada spalanie w miescie.
Jak za te pieniadze, za ktore kupilem, to jakosc wysmienita!
Nie mam na razie klopotow z drobiazgami. Nic nie urwalem i nic samo ne odpadlo. Martwi mnie tylko klamka - ktora jest strasznie delikatna. Aha no i odpadla mi z lewarka biegow tabliczka z ukladem skrzyni. Drobiazg, ale trzeba bylo kleic...
Nic nie naprawialem jeszcze powaznego. Co prawda czasami musze czekac kilka seknud zanim immobiliser odczyta kod z kluczyka, ale mozna sie przyzwyczaic. Pewnie to jakis drobiazg.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 dCi 136KM 100kW [l/100km]

Nissan Almera II Hatchback