Ocena kierowcy - Nissan Almera II Hatchback

Zawiedziony, 13 lat temu
Silnik 2.2 Di 110KM 81kW
Rok produkcji 2002
Nissan Almera II Hatchback 2.2 Di 110KM 81kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Hmmmmm, pozytywnie? To mnie zaskoczyło... o wiem, miałem świetną skórzaną kierownicę!
Silnik : Odpalał i gasł - nikt nie potrafił tego naprawić
Układ elektryczny : 2 razy pojawił się błąd komputera do ściągnięcia w serwisie Nissana
Inne : Klimatyzacja - po prostu się skończyła
Autko bardzo mnie zawiodło, starałem się o nie dbać a tak naprawdę to nie dało nic w zamian. Silnik - przestarzała jednostka bez interkulera o braku mocy i momentu, duża usterkowość a na tylniej klapie pomimo braku rdzy odpryskiwał lakier... Większość plastików słabej jakości na dodatek tylko na zatrzaski - łatwe w demontażu lecz potrafią swoimi odgłosami wyprowadzić człowieka z cierpliwości. Duża usterkowość i nie najmniejsze spalanie.
Silnik tego samochodu okazał się największym negatywnym zaskoczeniem, jak na parametry podane przez producenta to silnik w ogóle nie jedzie. Corolla 2.0 90KM przy tym samochodzie to wyścigówka. Brak interkulera!!! Po sprawdzeniu na hamowni samochód legitymował się 98KM (bardzo dobra kompresja) i duuużo mniejszy moment obrotowy niż według producenta.
Skrzynia przeciętna, bez większych wad czy zalet.
Układ jezdny w miarę znosił walkę na naszych drogach, oczywiście jest to klasa kompakt i za dużego komfortu nie można się spodziewać. Plus za hamulce.
Ja widziałem :)
Wszystko pod ręką, brak udziwacznień.
przez chwile byłem posiadaczem klimatyzacji z naciskiem na słowo BYŁEM.
W wersji 2-drzwiowej miejsca z tyłu nie ma co szukać...
Jak na diesla samochód dość dużo palił, jak na osiągi samochodu to palił bardzo dużo, a Nissan nigdy nie należał do tanich serwisu, choć oczywiście ceny nie są tak wygórowane jak w przypadku np Audi.
Samochód na rynku wtórnym dosyć tani, jak się jednak w moim przypadku okazało za ceną poszła zła jakość i duża zawodność.
Zawsze coś.
Miałem wrażenie że więcej go naprawiam niż jeżdżę.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 Di 110KM 81kW [l/100km]

6,4