Ocena kierowcy - Nissan Almera II Hatchback

Silnik 2.2 Di 110KM 81kW
Rok produkcji 2000
Nissan Almera II Hatchback 2.2 Di 110KM 81kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Samochód generalnie zaskoczył mnie niepozytywnie... Kupiłem go za niecałe 10 tysięcy, lecz przepłaciłem. Zapewne jest to wina poprzedniego właściciela, który samochód strasznie zaniedbał. Jakość wykończenia wnętrza pozostawia wiele do życzenia, plastiki tragiczne, trzeszczą non stop. Co do wygłuszenia i uszczelnienia- 100 km/h i czujesz wiatr we włosach... mimo zamkniętych okien. System audio nie ma sensu, bo i tak słychać głownie silnik. Promienia skrętu nawet nie chce komentować- sprawniej się manewruje Mondeo mk. 1 kombi niż almerą. Do tego samochód nie zapewnia bezpieczeństwa- przy lekkim zderzeniu zgniótł się straszliwie, do tego nie zadziałały napinacze pasów, które działały zawsze- zazwyczaj, gdy chciałem szybko zapiąć pasy. Ogólnie- nie polecam.
Do dziś nie wiem, jak to możliwe, ale oczy widzą, że miejsca nie ma, a mimo wszystko- ono jest :) 7 osób się zmieściło :) Ew. dwóch facetów odbierających 3 kobiety z dłuższej podróży... Czyli 5 osób i bagaż, duży. Aczkolwiek- bagażnik dość mały, nieustawny. Narzędzia, lina, kanister, płyn do spryskiwaczy i już niewiarygodny bałagan.
Zamiast muzyki słychać silnik, przy 100 km/h nie potrzebne cabrio, bo i tak wiatr hula po wnętrzu, co zawdzięczamy kiepskiej jakości uszczelkom.
Pali jak smok, jeśli ktoś ma ciężką nogę. Części- bardzo drogie, nie spodziewałem się tego nawet. Ale- jeżdżąc tym samochodem nauczyłem się, z konieczności, eco- driving\'u. Trzeba jeździć delikatnie, bo spalanie ogromne.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 Di 110KM 81kW [l/100km]

10,2