Ocena kierowcy - Nissan Almera II Sedan

m_nie@o2.pl, 20 lat temu
Silnik 1.5 16V 98KM 72kW
Rok produkcji 2002
Nissan Almera II Sedan 1.5 16V 98KM 72kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
dam 5 ponieważ lubię to auto, a moja żona jeszcze bardziej i ogólnie jest sympatycznym, sprawnym, z dość sporym bagażnikiem samochodem. Rada dla rodziców z małym dzieckiem i wóżkiem zanim kupicie wózek to spróbujcie go umiejscowić w bagażniku bo jadąc na wczasy możę wam zabraknąć miejsca i bedziecie zmuszeni kupic popularna "parasolkę" spacerówkę, albo spora część bagażu trafi do wnętrza samochodu.
zbyt mało dynamiczny
występuje wibracja drążka zmiany biegów przy wyższych prędkościach czego nie zaobserwowałem do 20000km. Zapewne zużywają się tulejki prowadzące podobnie jak w nissanie micra
uwaga na ABS na nierównościach i nawierzchniach zanieczyszczonych materiałem sypkim
za szerokie przednie słupki, tylna szyba przesłonięta zagłówkami
ma wszystko na miejscu, choć w mojej wersji brakuje termometru
klima zdecydowanie za długo się rozpędza,parujące szyby ale to nie jest wielki problem
za mało miejsca z tyłu, ale to urok kompaktów
stuki z zawieszenia na nierównej nawierzchni zbyt głośne, silnik też słychać przy wysokich obrotach
jeszcze nigdy nie spalił katalogowego 5,5 na trasie pomimo mojej zazwyczaj delikatnej jazdy ale 6,5 do 7 to norma , nigdy też nie przekroczył 8,5 w mieście
kosztował mnie 50400 w wersji hachback lakier perłowym radio CD ,alufelgami,alarmem,felgi stalowe też zostały i jakieś tam drobne gadżety. W tej cenie żaden konkurent nie jest w stanie zapewnić tego wyposażenia, a zapomniał bym klima też jest
poza anteną radia która od początku była wadliwa i po 25000km przebojów z radioodbiornikiem wymieniłem na własny koszt ponieważ serwis nissan sobczyk nie wpadł na to
czasmi mam wątpliwości czy wszystko jest oki sczególnie gdy poraz trzci uruchamiam rozrusznik i dopiero odpala. Na szczęście zdaża sie to dość sporadycznie
Nissan Almera II Sedan