Ocena kierowcy - Nissan Almera II Sedan

Bosy, 21 lat temu
Rok produkcji 2000
Nissan Almera II Sedan 1.5 90KM 66kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Jeżeli zależy komuś na niezawodnym samochodzie za rozsądne pieniądze, to Almera jest bardzo dobrym wyborem na wiele lat. Nie jest to ideał, ale który samochód nim jest. Samochów jest bardzo solidnie wykonany. a wiele niedociągnięć, które zauważyłem w swoim modelu poprawiono w najnowszej wersji. Jak na razie jestem po raz pierwszy zadowolony z serwisu (to bardzo ważne - nie rozważałem np. ponownie Fiata właśnie ze względu na fatalny, niekompetentny i arogancki serwis).
Równa praca, cichy, jedynie rozłożenie momentu na niższych obrotach nie jest równe. Jak na swoją charakterystykę mógłby jednak mieć więcej mocy.
Czasami wsteczny wchodzi z oporem, ale skrzynia jest precyzyjna.
Faktem jest, że trzyma się drogi jak przyklejony, ale na poprzecznych nierównościach trzepie, co obniża komfort jazdy na dziurawych drogach.
Długi zwis z przodu i niezbyt dobrze widoczny tył nie pomaga w parkowaniu.
Dla mnie jest niemal idealna. Praktycznie wszystko jest pod ręką. Bardzo odpowiada mi pozycja za kierownicą. Jedynie brakuje lampki do czytania mapy z przodu.
W zimie szybko się nagrzewa, latem klima daje szybko dużo przyjemnego chłodu.
Z przodu OK, ale z tyłu jest ciaśniutko. Inni mają więcej miejsca. Rekompensują to bardzo wygodne fotele.
Ok. 115 km/h silnik pracuje nieco głośniej, co znika przy 120. Nienajlepiej wyciszone zawieszenie (szum opon).
Przy lekkiej nodze nawet w zimie w mieście nie przekraczam 8l/100km, na trasie poniżej 6l/100. Pierwszy przegląd ok. 350 zł, drugi 750 (tu miłe zaskoczenie - obniżono jego cenę za brak konieczności korekcji zawieszenia).
Przyglądając się innym modelom (np. Corolla, 307, Megane) uważam Almerę bardzo rozsądny wybór. Polecam.
Wymiana parujących lamp tylnych (nieznacznie - dziwię się, że mi je wymienili) i wymiana dźwigni hamulca ręcznego (
Chyba za młody na takie wydarzenia... (no i to Nissan).
Nissan Almera II Sedan