Ocena kierowcy - Nissan Almera II Sedan

m, 20 lat temu
Silnik 1.8 16V 114KM 84kW
Rok produkcji 2002
Nissan Almera II Sedan 1.8 16V 114KM 84kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Samochód jest dopracowany. Nie miałem z nim żadnych problemów. Przed zakupem chodziłem po salonach i sprawdzałem oferty innych firm. W końcu kupiłem Almerę w promocji z aluminiowymi felgami, radiem i alarmem. Do tego mam ABS, EBD i BA. Uważam że za tą cenę nie miałbym podobnego samochodu z takim wyposażeniem. Jedynym brakiem w ofercie Nissana są silniki. Do tego samochodu pasowałby silnik z turbo. Myślę że przy tak dużej masie powinien być silnik z mocą powyżej 150 KM. W ofercie Nissana brakuje też dobrego silnika deasel´a. Ten z Renault jest taki sobie.
Silnik OK ale do swojej masy (1.2 tony), silnik powinien mieć więcej mocy
Żadnych problemów, przełaczanie biegów bez problemów
Autko bardzo dobrze trzyma się drogi
Trzeba się przyzwyczaić, po tym jest OK
Spala ok. 9 l na 100 KM (miasto/trasa). W trasie udało mi się uzyskać 8.2 przy średniej prędkości 110
Klima OK. Mam delikatne problemy z parowaniem przedniej szyby w czasie deszczu
Autko jest bardzo przestronne
Przy prędkości 100 km/h cicho, przy prędkości powyżej 150 robi się głośno, nie mam wrażenia że samochód jest za głośny
Przy silniku 1.8 spalanie jest w normie od 8 do 9,5 l/100. Nigdy mi nie spalił więcej niż 9.8 (nawet z klimą). Pierwszy przegląd po 15000 około 800 PLN
Ogólnie wszystkie samochody w Polsce są za drogie :-). Uważam że cena za zakupione wyposażenie jest do zaakceptowania.
Żadnych problemów.
Żadnych problemów