Ocena kierowcy - Nissan Almera II Sedan

Almerowiec, 12 lat temu
Silnik 1.5 dCi 82KM 60kW
Rok produkcji 2003
Nissan Almera II Sedan 1.5 dCi 82KM 60kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Super niskie spalanie. Naprawdę można zejść do 3.5l/100km. Elastyczny silnik z wysoką kulturą pracy.
Silnik : Problemy z odpalaniem
Fajne auto. Francuski silnik bardzo dobrze tu pasuje.
Na początek napiszę, że silnik to 1.5 dci, a nie \"Di\" jak wymusza ten serwis. Francuski silnik w tym aucie sprawuje się bardzo dobrze. Jeżdżę też Almerą z japońskim, mocniejszym silnikiem 2.2Di 110km i tamtem silnik jest co prawda mocniejszy, ale ciągnie dopiero od pewnego zakresu obrotów - trzeba się przyzwyczaić. Tu natomiast nie ma w ogóle turbo-dziury i silnik ładnie ciągnie w całym zakresie obrotów.
Nie mam się tu do czego przyczepić. Może nie jest tak precyzyjna jak w hondach, ale działa naprawdę ok.
Zawieszenie jest nieco twarde i mam wrażenie, że jakby skoku jest mało;) Precyzja i czucie auta po prostu dobre/przeciętne.
Raczej nigdy nie narzekam na słabą widoczność w samochodach i tu też nie narzekam:)
Nie wiem dlaczego nie ma tu schowka pod kierownicą, bo w wersji 5d (2000r.) jest. Przełączniki na swoim miejscu, nie ma żadnych problemów z obsługą.
Jest dobrze, ale pomiędzy jedynką a dwójką dmuchawy jest zbyt duża różnica - na 2 za mocno (głośno) dmucha;)
Jestem wysoki i auto wydaje mi się trochę za niskie - głowę mam naprawdę blisko sufitu. Z tyłu nie jeżdżę, ale na nadmiar miejsca tam nie narzekają. Po rozłożeniu siedzeń powstaje całkiem spora przestrzeń załadunkowa, niestety mocno ograniczona zwężeniem tuż za linią siedzeń.
Wyciszenie jest ok, silnik który słychać działa kojąco na moje nerwy:)
Tj mistrzostwo świata. Dzięki temu samochodzikowi polubiłem oszczędną jazdę. Na trasie nie ma problemu z zejściem spalania poniżej 4l/100km.
Trudno o coś lepszego w tej cenie.
Coś już tam puka w drzwiach. Widzę różnicę w jakości wykonania w porównaniu do Almery 2.2Di 2000r.
Wszystko ok, ale nie odpala od strzału, czyżby wtryski do regeneracji?

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 82KM 60kW [l/100km]

3,6